• شناسه خبر : 35820
  • تاریخ انتشار : 18 شهریور 1399 - 10:51

مرد جوانی که دکترای آی‌تی داشت، همسرش را ۲۰ روز قبل از مراسم عروسی به قتل رساند.

قتل

شهرخوان: این حادثه نهم بهمن‌ماه پارسال رخ داد. آن روز وقتی آتش‌نشانان در جریان حادثه آتش‌سوزی آپارتمانی در غرب تهران قرار گرفتند، راهی آنجا شدند. آن‌ها پس از مهار آتش با جسد زنی جوان در اتاق خواب مواجه شدند.

بررسی‌ها از آن حکایت داشت که متوفی با مردی که دکترای آی‌تی دارد، عقد کرده و ۲۰ روز بعد مراسم عروسیشان بوده است.

تازه‌داماد می‌گفت زمان حادثه در پارکینگ بوده است تا اینکه از طریق همسایه‌ها متوجه آتش‌سوزی شده است. با وجود این، قاضی دستور بازداشت داماد را صادر کرد تا اینکه او در بازجویی‌ها به قتل نوعروسش اقرار کرد.

وی گفت: ۴ سال قبل با همسرم در دانشگاه آشنا شدم. بعد از مدتی به خواستگاری‌اش رفتم و عقد کردیم، اما از ۳ سال قبل اختلافاتمان شروع شد و این همه سال طول کشید تا زندگی مشترکمان را آغاز کنیم، چون نامزد من هیچوقت از داشته‌هایش لذت نمی‌برد. او خیلی پرتوقع بود و همیشه غر می‌زد.

وی درخصوص روز حادثه گفت: در تدارک مراسم عروسیمان بودیم. خانواده همسرم به شهرستان رفته بودند تا به بستگانشان کارت عروسی بدهند. روز حادثه من درخانه پدرزنم بودم و مثل همیشه با همسرم جر و بحثم شد. می‌گفت باید عروسی مجلل می‌گرفتی و از سالنی که برای مراسم رزرو کرده بودیم، ناراضی بود.

من هم عصبانی شدم و گفتم چرا همیشه ناراضی هستی؟ چرا همیشه حرف مردم برایت مهم است؟ برای خودت زندگی کن.

این حرف‌ها را که زدم، او بیشتر عصبی شد و بحث میان ما بالا گرفت. من هم سرگرم کار با کابل برق بودم که در یک لحظه کنترلم را از دست دادم و با آن جان همسرم را گرفتم.

به شدت ترسیده بودم

بعد که به خودم آمدم، دیدم او فوت شده است. هرگز قصد کشتن او را نداشتم و به‌شدت ترسیده بودم. به همین دلیل تصمیم گرفتم صحنه‌سازی کنم و خانه را به آتش بکشم تا لو نروم.

وی ادامه داد: مواد اشتعال‌زا در اتاق ریختم و کبریت را کشیدم. خودم هم بهسرعت به پارکینگ رفتم تا وانمود کنم خانه بر اثر یک حادثه دچار آتش‌سوزی شده و من زمان مرگ نامزدم در پارکینگ بوده‌ام، اما در نهایت دستم رو شد.

این متهم پس از اقرار به جنایت و بازسازی صحنه قتل، با دستور قاضی مصطفی واحدی کشیک جنایی تهران روانه زندان شد.

از سوی دیگر، اولیای دم در دادسرا حاضر شدند و برای دامادشان درخواست قصاص کردند. به این ترتیب، تحقیقات در این پرونده تکمیل و به صدور کیفرخواست منجر شد.

در ادامه پرونده به دادگاه کیفری ارسال شد تا مرد تحصلیکرده به اتهام مباشرت در قتل عمدی نوعروسش پای میز محاکمه برود.

روزنامه همشهریدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up