• شناسه خبر : 36058
  • تاریخ انتشار : 22 شهریور 1399 - 11:27

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: عدم بازگشت ۲۰ میلیارد دلار ارز صادراتی به کشور ضربه بزرگی را به بدنه اقتصاد وارد می‌کند.

صادرات و واردات کالا

سیدکاظم موسوی اظهار داشت: عدم بازگشت ۲۰ میلیارد دلار ارز صادراتی به کشور ضربه بزرگی را به بدنه اقتصاد وارد می‌کند و این مسئله باعث می‌شود معیشت مردم در تنگنا قرار بگیرد که انتظار داریم دولت در این زمینه برنامه‌ریزی‌های اساسی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه تنها ۷ میلیارد دلار ارز طی این مدت به کشور بازگشته است، افزود: در این زمینه ۶ میلیارد دلار با تلاش‌های قوه قضائیه محقق شده که امیدواریم دولت با احقاق حق عمومی در این زمینه پاسخگو باشد و به وضعیت موجود رسیدگی کند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس گفت: موضوعی که در این زمینه وجود دارد این است که عمدتاً کسانی که تخصص و حرفه‌ای در بحث صادرات ندارند و صرفاً صاحب سرمایه هستند سبب بروز این مشکلات شده‌اند و ضرر و زیان‌های مالی زیادی را به کشور وارد کرده‌اند.

موسوی ادامه داد: پرونده ۳۰۰ شرکت ثبت سفارش در حال حاضر باطل شده و برنامه‌ریزی‌های لازم در ارتباط با بهبود وضعیت موجود در دست اجراست که درصدد هستیم با برنامه‌ریزی‌های لازم به اهداف خود در این زمینه جامه عمل بپوشانیم.

وی افزود: مجلس به دنبال بهبود وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم است و در این زمینه بدون هیچ وقفه و فوت وقتی پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهد و در صورت بی‌توجهی به این مهم به دنبال استیضاح وزیران نیز خواهد بود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up