• شناسه خبر : 39167
  • تاریخ انتشار : 18 دی 1399 - 01:50

احداث مجتمع آبدرمانی جدید در داخل شهر سرعین و آنهم بر روی چشمه آرتزین که منبع و چشمه اصلی آبگرم های سرعین است، با خطر مواجه ساخته است.

سرعین

حسن حسن پور با بیان اینکه اقتصاد سرعین بر پایه گردشگری است، اظهار کرد: با توجه اخبار منتشر شده درباره احداث مجتمع آبدرمانی بر روی «چشمه آرتزین» به عنوان منبع اصلی تأمین چند آبگرم در سرعین، مردم سرعین را نگران کرده است.

احداث مجتمع آبدرمانی بر خلاف مقررات

وی با بیان اینکه حدود سال‌های ۱۳۹۵ یا ۱۳۹۶ سرمایه گذاری در میدان سهند سرعین و بر روی «چشمه آرتزین» متقاضی احداث آبدرمانی در زمین به مساحت ۷۰۰ مترمربع بود، افزود: ولی با توجه به مصوبات موجود در شهرستان مجتمع‌های آبدرمانی باید خارج از محدوده شهر و در زمین بیش دو هزار متر مربع احداث شود.

فرماندار سرعین با اعلام مخالفت صریح و قاطعانه خود با احداث این آبدرمانی به دلیل حفظ منافع شهرستان توریستی سرعین، گفت: پیگیری‌های سرمایه گذار منجر به صدور رأی دیوان عدالت اداری مبنی بر موافقت با احداث این مجموعه شده است که ما با این موضوع مخالف هستیم.

پروژه عمرانی

حسن پور با اشاره به اینکه احداث این مجتمع سیما منظر شهری را نیز دگرگون کرده و برهم می‌زند افزود: این موضوع نیز یکی از دلایل مخالفت ما با احداث مجتمع آبدرمانی جدید و در این موقعیت مکانی شهری است.

شهرداری سرعین تحت فشار قرار گرفته است

فرماندار سرعین با اشاره به اینکه شهردار سرعین برای صدور پروانه این مجتمع آبدرمانی جدید تحت فشار قرار گرفته است گفت: انتظار داریم شرکت آب منطقه استان اردبیل در مورد عواقب اجرای ساخت و ساز عمرانی بر روی این چشمه آبگرم مادر، نظر کارشناسی و قاطعانه ای را اعلام کند.

حسن پور در گفتگو با مهر با بیان اینکه که متأسفانه تناقضی در رأی کمیسیون ماده پنج با مصوبه طرح تفصیلی وجود دارد گفت: در مقطعی کمیسیون ماده پنج موافقت ضمنی با احداث این مجتمع آبدرمانی جدید را صادر کرده ولی در طرح تفصیلی شهر محدودیت ارتفاع آمده است که تناقض این دو موضوع باعث ارجاع پرونده به دیوان عدالت اداری شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up