• شناسه خبر : 40387
  • تاریخ انتشار : 20 آبان 1399 - 02:42

سیدغنی نظری صبح امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان خلخال اظهار داشت: متأسفانه نگاه مادی‌گرایانه و افت کیفیت آموزشی و تحصیلی در مدارس…

مجلس

سیدغنی نظری صبح امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان خلخال اظهار داشت: متأسفانه نگاه مادی‌گرایانه و افت کیفیت آموزشی و تحصیلی در مدارس غیردولتی مشهود است و اگر خصوصی‌سازی به ضرر توسعه آموزشی باشد برای ما قابل قبول نخواهد بود.

وی با اشاره به این که در راستای تصویب طرح و نظام جامعه رتبه‌بندی معلمان مجلس برنامه‌های اساسی در دستور کار قرار داده است بیان کرد: نیاز است در این زمینه وزارت آموزش و پرورش با اجرای این قانون مشکلات مربوطه را در این زمینه برطرف کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: نیاز است معلمان متناسب با شایستگی خود در رتبه‌بندی قرار بگیرند چرا که این مسئله سبب می‌شود تا فضای رقابتی بین معلمان ایجاد شود و در راستای ایجاد عدالت آموزشی نیز حائز اهمیت باشد.

نظری خانقاه ادامه داد: رفع مشکلات حوزه آموزش و پرورش نیازمند تعاملات و برنامه‌ریزی‌های اساسی است و در این زمینه به دنبال تحول اساسی حوزه آموزش و پرورش با ایجاد نقش‌آفرینی معلمان هستیم و می‌خواهیم جایگاه و رتبه معلمان روند رو به رشدی داشته باشد.

وی با اظهار نگرانی از وضعیت مدارس در حال تخریب جنوب استان نیز بیان کرد: متأسفانه برخی از مسئولین وعده‌های شعاری می‌دهند و در این زمینه عملکرد اداره نوسازی مدارس استان در بازسازی و احداث مدارس ضعیف و غیرقابل پسندیده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up