• شناسه خبر : 41032
  • تاریخ انتشار : 27 آبان 1399 - 08:38

زن خیانتکار با همدستی یک مرد با اسلحه کلت کمری دست به سرقت مسلحانه از شوهرش زد و به آلمان گریخت.

دستگیری زن مجرم

سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت گفت: ۶ مهرماه سال ۹۷ مرد جوانی با مراجعه به دادسرای ناحیه ۳۴ تهران از همسرش فریبا ۲۷ ساله و یکی از اقوام همسرش به نام سهیل ۳۱ ساله به جرم سرقت مسلحانه با کلت کمری که از وی تعداد ۴۸ قطعه سکه تمام بهار آزادی،۲۰ هزار دلار و۱۰ هزار یورو ربوده بودند، اعلام شکایت کرد.

وی افزود: پرونده با موضوع سرقت مسلحانه تشکیل و برای رسیدگی تخصصی با دستور بازپرس شعبه ۷ دادسرای ناحیه ۳۴ تهران در اختیار کارآگاهان اداره یکم قرار گرفت.

سرقت مسلحانه زن جوان از شوهرش

شاکی در تحقیقات اولیه به کارآگاهان گفت: ساعت ۶:۳۰ صبح ۵ مهرماه سال ۹۷، من در اتاق خواب بودم و همسر و فرزندم در پذیرایی خوابیده بودند که ناگهان متوجه شدم همسرم با اسلحه کلت کمری بالای سرم ایستاده است و می گوید جای سکه و ارزها کجاست که در همین زمان متوجه شدم سهیل فرزندم را گرفته و تهدید به کشتن من و فرزندم می کند که با دیدن چنین شرایطی محل نگهداری اموال را گفتم و آن ها هم پس از سرقت اموال از خانه فرار کردند.

نثاری تصریح کرد: کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات شاکی در گام اول تحقیقات یافتند شاکی با همسرش اختلاف شدید دارد و از این رو سهیل نیز ارتباط نزدیک با همسرش دارد.

در ادامه تحقیقات پلیسی مشخص شد فریبا و سهیل پس از سرقت به یکی از شهرهای غربی کشورگریخته اند که بلافاصله کارآگاهان با هماهنگی قضایی راهی محل مورد نظر شدند و در نهایت مشخص شد هردو از مرز خارج و به کشور ترکیه و سپس به آلمان گریخته اند.

فرار زن جوان به آلمان

این مقام پلیسی افزود: کارآگاهان بلافاصله با هماهنگی بازپرس پرونده اطلاعات این دو مجرم را در سیستم پلیس ثبت و اعلام کردند. تحقیقات پلیسی همچنان ادامه داشت که در روز ۱۷ آبان ماه سال جاری پلیس فرودگاه امام خمینی (ره) فریبا را بازداشت و به اداره یکم منتقل می گردد.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تصریح کرد: فریبا ضمن اعتراف به سرقت به همدستی سهیل گفت، من چند سال بود که با همسرم اختلاف شدید داشتم و از آنجایی که در بازار مشغول به کار بود و همیشه با سکه و ارز سرکار داشت تصمیم به سرقت از وی به اتفاق سهیل گرفتم . من ارتباط نزدیکی با سهیل داشتم و او همیشه به من محبت می کرد.

وی ادامه داد: روز سرقت درب را برای سهیل باز کردم و با اسلحه ای که تهیه کرده بودیم با تهدید توانستیم تعداد ۴۸ قطعه سکه تمام بهار آزادی، ۲۰ هزار دلار، ۱۰ هزار یورو سرقت و به یکی از شهرهای غربی کشور فرار کنیم که پس از خروج غیرقانونی به ترکیه سپس یونان و آلمان رفتیم. هدفم از بازگشت به ایران این بود که فرزندم را به آلمان ببرم تا با خودم زندگی کند که دستگیر شدم.

سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری در پایان گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به جرم خود مجرم با صدور قرارقانونی از سوی بازپرس پرونده جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ می باشد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up