• شناسه خبر : 41043
  • تاریخ انتشار : 27 آبان 1399 - 09:14

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو تهران گفت: با توجه به کاهش نرخ دلار پیش بینی می شود که از قیمت‌ها در بازار خودرو نیز کاسته شود، بنابراین مردم برای خرید صبر کنند.

خودرو

نعمت کاشانی نسب به بیان این مطلب درباره وضعیت فعلی خرید و فروش در بازار خودرو اظهار کرد: بازار خودرو در واقع تعطیل است و هیچ خرید و فروشی در این بازار انجام نمی شود.

نمایشگاه های خودرو تعطیل می‌شوند

وی افزود: ازشنبه هم با توجه به تعطیل اصناف به خاطر کرونا تمام نمایشگاه‌های خودرو تعطیل خواهند کرد و اوضاع صنف ما بدتر خواهد شد.

کاشانی نسب درباره سوال مردم بابت خرید خودرو در شرایط فعلی تصریح کرد: شرایطی به گونه ای است که دولت به شدت برای کاهش نرخ دلار مصر شده است و باتوجه به نرخ‌های بازار می توان گفت دولت در این زمینه به نتیجه رسیده است. علت اصلی رکورد بازار به سبب تفاوت نرخ ارز است و هنگامی که نرخ مقاومتی ارز بشکند،‌اتفاقات خوبی می افتد.

 

خودرو

 

در شرایط فعلی مردم برای خرید خودرو دست نگه دارند

وی تاکید کرد: اگر این شرایط ادامه یاید و دولت نرخ دلار را به همین شکل کاهش دهد، شاید قیمت‌های بازار از نرخ ‌های فعلی نیز پایین تر بیاید. آنچه مسلم است قیمت ها در بازار خودرو بالاتر نخواهد رفت.

وی خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی مردم برای خرید خودرو دست نگه دارند.

 

خودرو

 

ریزش ادامه دار قیمت خودروهای خارجی

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو تهران قیمت خودروهای خارجی اظهار کرد: قیمت خودروهای خارجی بیشتر از خودروهای داخلی ریزش داشته و اصلا خریداری در این بازار وجود ندارد.

وی تصریح کرد: کاهش ۲۵ تا ۳۰ درصدی قیمت خودروهای خارجی که از هفته گذشته آغاز شده بود از ابتدای هفته جاری تاکنون ادامه یافته است و هیچ معامله‌ای انجام نمی شود و رکود در بازار وجود دارد.

وی در پاسخ به این سوال که اگر ریزش قیمت‌ها در بازار ارز ادامه یابد، آیا می توان انتظار داشت از قیمت کارخانه ای خودروها نیز کاسته شود، توضیح داد: قیمت‌هایی که در بازار وجود دارد، قیمت کارخانه ای نیست زیرا شرکت‌های تولیدکننده خودرو بسیار پایین تر از نرخ‌های بازار است.

 

خودرو خارجی

 

وی ادامه داد:‌ با توجه به قیمت‌های فعلی باید گفت کارخانه گران نمی فروشد که انتظار داشته باشیم محصولات را ارزان کند زیرا کارخانه ها،‌محصولات خود را با قیمت مصوب که شورای رقابت تعیین کرده ؛ عرضه می کنند و بالاتر نمی فروشند که انتظار پایین آوردن قیمت ها را داشته باشیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up