• شناسه خبر : 42304
  • تاریخ انتشار : 11 آذر 1399 - 03:25

رضا قاسمیان پیش از ظهر امروز در نشست برخط با طلاب مدرسه علمیه الزهراء(س) اردبیل اظهار داشت: باید بدانیم که واقع‌بینی یعنی شناخت از واقعیت‌ها…

رزمنده سپاه

رضا قاسمیان پیش از ظهر امروز در نشست برخط با طلاب مدرسه علمیه الزهراء(س) اردبیل اظهار داشت: باید بدانیم که واقع‌بینی یعنی شناخت از واقعیت‌ها و نیز تلاش برای رسیدن به یک تغییر تا زمان رسیدن به حقیقت و واقع‌گرایی که تغییرناپذیر باشد.

وی با اشاره به این که اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی با واقع‌بینی معنی می‌گیرد بیان کرد: واقع‌گرایی نمی‌تواند در این زمینه و تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی نقشی ایفا کند بنابراین نیاز است با ایجاد بصیرت و ولایتمداری و روحیه و بسیجی در این زمینه پیشگام باشیم.

معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل گفت: آرمان‌خواهی بدون واقع‌بینی یک توهم بزرگ است و در این زمینه باید به عدم تضاد آرمان‌خواهی با واقع‌بینی پرداخته شود تا بتوانیم به رابطه این دو مهم پی برده و این دو اصل را لازم و ملزوم یکدیگر بدانیم.

قاسمیان ادامه داد: بسیجیان در این زمینه رسالت و نقشی خطیر و حساس بر عهده دارند و باید این دو مورد را در بین مردم فرهنگ‌سازی کنند چرا که بسیج به عنوان یک نیروی انسانی بسیار موفق می‌تواند در تربین انسان‌های واقع‌بین نقش اساسی داشته باشد.

وی اظهار کرد: بسیج به دنبال همگانی کردن فرهنگ بسیجی در میان جوانان و مردم است که به دین، فرهنگ و سرنوشت جامعه احساس مسئولیت نشان می‌دهند و در این زمینه تولید محتوای علمی تأثیرگذار می‌تواند در تحقق اهداف مورد نظر نقش شایانی داشته باشد.

قاسمیان با اشاره به تشریح مسائل نظام لیبرال سرمایه‌داری نیز گفت: در این زمینه بسیج نقش مهمی در مقابله با تفکر لیبرال دارد که این موضوع نیز باید مورد توجه بسیجیان واقع شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up