• شناسه خبر : 42328
  • تاریخ انتشار : 11 آذر 1399 - 05:04

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: اقدامات قرارگاه شهید سلیمانی در اردبیل به شکل هدفمند و محله محور اجرا می‌شود.

 

بیمار کرونا

شهرام حبیب‌زاده در گفت‌و گو با خبرنگاران اظهار داشت: اقدامات قرارگاه شهید سلیمانی به منظور جلب مشارکت همگانی و بهره‌مندی از امکانات موجود در محله برای مقابله با کرونا برنامه مراقبت «محله محور» طراحی شده است.

وی با اشاره به اینکه با راه اندازی مراکز سلامت محله محور می‌توان ظرفیت ارایه خدمات سلامت در کرونا و سایر اپیدمی‌ها را افزایش داد، افزود: با توجه به اهمیت نحوه دسترسی مردم به واحدهای ارائه دهنده خدمات مرتبط با کرونا در تمام نقاط شهر، لازم است امکانات برای دسترسی تمامی شهروندان به خدمات فراهم شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل افزود: هر شهر دارای تعدادی محله است که با توجه به تراکم جمعیتی و استفاده از امکانات آن محله و دسترسی به اطلاعات محلات از طریق مناطق شهرداری، برنامه‌ریزی‌های هماهنگ، منسجم و ایجاد ارتباطات بین بخشی موثر به دست خواهد آمد.

حبیب‌زاده تصریح کرد: به منظور جلوگیری از انتشار بیماری مبتلایان و ادامه درمان بیمارانی که زود از بیمارستان ترخیص شده‌اند، نقاهتگاه محله می‌تواند با حضور پزشک، پرستار و خدمات در هر شیفت، ارایه خدمت کند و همچنین می‌توان از فضا و امکانات مساجد و سرای محله برای راه‌اندازی مراکز سلامت، نقاهتگاه محله و ظرفیت مطب‌ها و درمانگاه‌های هر محله نیز استفاده کرد.

وی افزود: راه‌اندازی مراکز سلامت محله محور با افزایش تعداد مراکز خدمت رسان در بیماری کووید باعث کاهش ازدحام بیماران در مراکز می شود و احتمال انتقال ویروس را کاهش می‌دهد و همچنین میتواند باعث بهبود غربالگری، شناسایی زودهنگام بیماران و حصول نتیجه درمانی مناسب شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: همکاری و مشارکت بالای مردم با عوامل اجرایی طرح شهید سلیمانی یک امر الزامی است و هرچه مشارکت و همکاری مردم در روند اجرای این طرح بالاتر باشد، موفقیت به مراتب بیشتر می‌شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up