• شناسه خبر : 42364
  • تاریخ انتشار : 11 آذر 1399 - 09:42

ستایش ۱۵ ساله بندرلنگه‌ای به همراه مادربزرگ ۶۵ ساله‌اش به طرز هولناکی توسط قاتل بی رحم به قتل رسیدند.

جرم درگیری و قتل
ستایش ۱۵ ساله بندرلنگه‌ای به همراه مادربزرگ ۶۵ ساله‌اش سحرگاه یکشنبه گذشته در خواب موردحمله فردی قرار گرفتند و جان باختند.

مرگ غافلگیرانه و دردناکی که بر اساس گفته‌های خانواده مقتولان، عامل آن پسر حدود ۱۹ ساله‌ای است که خواستگار ستایش بوده و پس از درگیری لفظی با این دختر نوجوان دست به چنین کاری زده است. سنگ و اشیاء پرتاب‌شده به سمت اهالی خانه که همگی در خواب بودند باعث شد دو نفر جان دهند و دو پسر ۲ و نیم ساله و ۷ ساله مجروح شوند.

مسعود مینکی دایی مادر ستایش جزییات این حادثه را این‌گونه تعریف کرد: «آن روز مادرم مانند همیشه صبح زود از خواب بیدار شد و منتظر آمدن خواهر بزرگ‌ترم به نام کلثوم شد که خانه‌اش در همسایگی او است. ساعت حدود ۸ صبح بود و خبری از آمدن خواهرم نبود، مادر با دل‌نگرانی به سمت خانه او رفت، در حیاط باز بود و پس از ورود به آنجا و چند بار صدازدن و نشیندن جوابی، درب ورودی خانه را باز کرد.»

صحنه هولناک

زن مسن درب را باز کرد تا خواست وارد اتاق پذیرایی شود ناگهان چشمش به صحنه‌ای افتاد و مات و مبهوت به داخل خیره شد.

مینکی ادامه داد»: همه‌جا به‌هم‌ریخته بود، سروصورت ستایش بر روی شکم کلثوم قرار داشت و دو پسربچه نیز به طرز عجیبی خوابیده بودند چند سنگ بزرگ نیز در کنار آن‌ها بود، مادرم به آن‌ها نزدیک شد و با دیدن چهره‌های غرق در خون، هراسان و فریادکنان همسایه‌ها را خبردار کرد».

خبر تلخ مرگ

این مرد ۴۲ ساله بابیان اینکه صبح نهم آذرماه جاری، برای انجام کاری به بندر کنگ رفته بود و با تماس همسرش از این حادثه مطلع شده بود افزود»: همسرم تماس گرفت و با صدای گریان خبر داد که خواهرم «کلثوم» و نوه خواهرم «ستایش افروتن» به قتل رسیده‌اند».

وی که در آن لحظه از شنیدن این خبر شوکه شده بود با تفکر بر اینکه شاید دعوایی مابین کلثوم و یکی از دخترانش رخ‌داده و براثر آن بی‌هوش شده‌اند خود را به منزل خواهرش در محله رودباری‌های بندرلنگه رساند.

مینکی گفت: «خبر قتل برایم باورپذیر نبود و نمی‌توانستم قبول کنم که چنین اتفاقی رخ‌داده و اینکه باکسی دشمنی نداشتیم، احتمال می‌دادم که درگیری مابین خواهرم با دخترش که دچار اعتیاد شده رخ‌داده است و براثر آن شاید آن‌ها دچار جراحاتی شده باشند اما زمانی که به محل رسیدم خودروی پلیس و اورژانس و اهالی محله و سپس اجساد عزیزانم را دیدم.»

وی که هنوز مات و مبهوت حادثه ناگوار است افزود»: برادر ستایش به نام فرسام ۲ و نیم ساله و پسرخاله ستایش به نام حسام ۷ ساله مجروح شده بودند که به بیمارستان منتقل شدند و تحت درمان هستند».

شناسایی قاتل فراری از طریق دوربین مداربسته

دایی مادر ستایش در خصوص دستگیری متهم به قتل گفت»: نمی‌دانستیم چه کسی دست به قتل زده تا اینکه از طریق دوربین مداربسته یکی از خانه‌های بستگان متوجه شدیم پسر جوانی به نام (م_ن) که خواستگار ستایش بوده است، ساعت ۴ و نیم صبح یکشنبه نهم آذرماه به همراه یک نفر دیگر با موتورسیکلت وارد محل شدند.»

مینکی ادامه داد»: این پسر لاغراندام و قدبلند از روی دیوار وارد منزل شد، حتی شب قبل نیز او به این محله آمده بود و پس از نگاه کردن به اطراف خانه خواهرم ازآنجا دور شده بود.»

پلیس با به دست آوردن سرنخی از متهم به قتل، تحقیقات خود را آغاز کردند و دریافتند وی در کوه‌های اطراف لنگه مخفی‌شده است، با شگردهای خاص پلیس موفق شدند (م_ن) را روز بعد از حادثه دستگیر نمایند.

تهدید به مرگ

برادر کلثوم بابیان اینکه، (من) در بازجویی‌های اولیه به قتل اعتراف کرده است گفت: «من این جوان را نمی‌شناختم اما چند سالی بود که ستایش را می‌شناخت و باهم صحبت می‌کردند تا آنکه ماه گذشته از وی خواستگاری کرده بود ولی خانواده پدری دختر به علت شرایط سنی هر دو طرف و مهم‌تر از همه، سابقه اعتیاد و زندان (من) به او جواب منفی داده بودند».

وی افزود»: شب قبل از حادثه (من) با ستایش درگیری لفظی داشتند و او را تهدید به مرگ کرده بود و ستایش به مادر و خاله‌اش این را گفته بود اما آن‌ها هیچ‌وقت فکرش را نمی‌کردند او دست به چنین اقدامی بزند و تهدیدش را عملی کند، (من) درزمانی که همه در خواب بودند وارد خانه شده و براثر شواهد با پرتاب سنگ بزرگ و چوب و… موجب مرگ و مجروحیت شده بود.»

ترک تحصیل

مینکی از ستایش ۱۵ ساله‌ای سخن گفت که وی براثر شرایط خانوادگی سه سال قبل، ترک تحصیل‌کرده است، خانواده‌ای که ۶ سال گذشته براثر اعتیاد شدید پدر و همچنین مادر ازهم‌پاشیده شده بود، مادر او بعد از متارکه با مرد دیگری ازدواج‌کرده و از این زندگی جدید دارای یک پسر ۲ و نیم ساله‌ای به نام فرسام است.

این مرد میان‌سال اشاره‌ای به خواهرش کرد »: کلثوم بعد از ۲۷ سال خدمت از بیمارستان بندرلنگه، بازنشسته شده بود و به همراه نوه‌هایش در یک‌خانه زندگی می‌کرد که سحرگاه یکشنبه گذشته براثر جراحات وارده جان خود را از دست داد».

گفتنی است تحقیقات پلیس در این زمینه ادامه دارد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up