• شناسه خبر : 42734
  • تاریخ انتشار : 16 آذر 1399 - 10:01

رئیس‌پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و دستگیری فردی که اقدام به انتشار تصاویرخصوصی یک خانم و مزاحمت‌های متعدد در این خصوص در فضای مجازی می‌کرد خبر داد.

شبکه اجتماعی مجازی موبایل

سرهنگ داود معظمی گودرزی گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا و ارائه شکایت مبنی بر انتشار تصاویر خصوصی و مزاحمت برای ایشان در شبکه اجتماعی اینستاگرام، با توجه به اظهارات شاکی و بررسی ‌های اولیه و اقدامات تخصصی صورت گرفته توسط کارشناسان این پلیس مشخص شد متهم با ایجاد یک صفحه کاربری در اینستاگرام اقدام به انتشار تصاویر خصوصی شاکی با هدف مزاحمت و انجام اعمال غیراخلاقی نموده است.

گودرزی افزود: در ادامه مشخص شد مجرم در مدت کوتاهی با انتشار تصاویر خصوصی افراد بیش از ۳۰ هزار دنبال‌کننده جذب کرده است. باتوجه به اهمیت موضوع کارشناسان پلیس فتا با پیگیری‌های سایبری، اقدامات فنی و مهندسی اجتماعی، منتشرکننده تصاویر خانم جوان را که ساکن یکی از استان‌های غربی کشور بود شناسایی و پس از هماهنگی با مراجع قضایی و اخذ مجوزهای لازم با همکاری مامورین استان مربوطه متهم را دستگیر به پلیس فتا منتقل کردند.

وی ادامه داد: این مجرم اینترنتی که مرد جوانی بود با مشاهده ادله و مستندات مربوطه اتهام وارده را پذیرفت و ضمن اعتراف به جرم ارتکابی‌، انگیزه خود را جذب مخاطب و افزایش تعداد بازدیدکنندگان عنوان کرد و اظهار داشت قصد داشتم با این کار با سرعت بالایی تعداد فالوورهای خود را افزایش دهم و از این اقدام پشیمان هستم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up