• شناسه خبر : 43132
  • تاریخ انتشار : 21 آذر 1399 - 07:54

استاندار اردبیل گفت: خروج استان از وضعیت قرمز همکاری همگانی را می‌طلبد.

ماسک آلودگی

اکبر بهنام‌جو در بازدید از پایگاه‌های بسیج محلات شهرستان اردبیل و ارزیابی روند فعالیت تیم‌های غربالگری، حمایتی و نظارت و پایش بسیج بصورت محله محور در قالب طرح شهید سردارحاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: خروج استان از وضعیت قرمز همکاری همگانی را می‌طلبد.

وی از همکاری بسیار خوب اصناف و بازاریان در اجرای محدودیت‌ها قدردانی کرد و افزود: امیدواریم با ادامه همکاری‌ها و روند فعلی بیماری در چند روز آینده وضعیت اردبیل به نارنجی تغییر یابد.

استاندار اردبیل بیان کرد: تست‌های سریع برای غربالگری افراد مشکوک توسط دانشگاه علوم پزشکی استان انجام یافته و ۱۵ هزار تست از مرکز استان به شهرستان‌ها توزیع شده است تا در این زمینه تست کرونا از افراد مشکوک و اطرافیان آن‌ها گرفته شود تا درصد شیوع بیماری به حدأقل برسد.

بهنام‌جو بیان کرد: با توجه به اینکه دورهمی‌های خانوادگی مهمترین دلیل شیوع ویروس کرونا می‌باشد ازمردم استان درخواست می‌کنیم با فرا رسیدن شب یلدا از برگزاری دورهمی‌ها و نشست‌های خانوادگی پرهیز کنند تا در قطع زنجیره انتقال کرونا مشارکت داشته باشند.

شناسایی بیماران کرونایی هدف طرح شهید سلیمانی است

در این بازدید فرماندار اردبیل نیز افزود: طرح شهید سلیمانی با همکاری سپاه و بسیج و دانشگاه علوم پزشکی و دستگاه‌های مربوطه باجدیت انجام می شود و هدف طرح شناسایی بیماران کرونایی، افراد در معرض خطر و رصد مرتب و مراقبت از آنان بمنظور قطع زنجیره ویروس کرونا است.

امامی‌یگانه گزارشی از روند پیگیری و همکاری‌های بین بخشی برای اجرای طرح شهید سلیمانی ‌‌و اجرای محدودیت‌ها ارائه داده و از همکاری اصناف، بازاریان، اتحادیه و صمت و نیز سازماندهی و پیگیری توسط مرکز بهداشت و سپاه شهرستان و پایگاههای بسیج قدردانی کرد.

وی همچنین به ایجاد دو واحد نقاهتگاه و نیز توزیع بیش از چهارهزار و پانصد بسته حمایتی اشاره و گزارشی از افزایش تیم‌های نظارتی و مراقبتی و نیز افزایش تعداد تست‌های سریع ارائه داد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up