• شناسه خبر : 44061
  • تاریخ انتشار : 01 دی 1399 - 10:00

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: مشکلی در تامین مرغ مورد نیاز شهروندان در استان اردبیل نداریم و به اندازه کافی محصول به بازار عرضه شده است.

 

گوشت مرغ

رامین صادقی اظهار کرد: در حال حاضر مرغ به قیمت ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان در فروشگاه ‌ها عرضه می ‌شود و کمبودی در تامین نیاز بازار وجود ندارد.
وی خاطرنشان کرد: جهاد کشاورزی با تامین نهاده ‌های مرغداری ‌ها سعی می‌کند تا نسبت به خرید و عرضه گوشت سفید اقدام کند که این روند با جوجه ‌ریزی انجام شده در ماه ‌های آینده شتاب بیشتری خواهد گرفت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: واحدهای عرضه کننده گوشت مرغ حق افزایش قیمت خودسرانه را ندارند و ضرورت دارد با نظارت و بازرسی‌ هایی که انجام می ‌شود قیمت مصوب مورد پایش قرار گرفته و تخلفات احتمالی ثبت شود.

صادقی به همکاری بسیج در اجرای طرح‌ های بازرسی و کنترل قیمت در سطح بازار اشاره کرد و افزود: در عین حال که به منصف بودن کسبه و بازاریان اردبیل معترفیم اما همچنان بازرسی ‌ها و کنترل ‌ها مستمر و روزانه در دستور کار است.

وی بیان کرد: به دنبال امضای تفاهمنامه همکاری بین وزارت صمت و بسیج اصناف در استان اردبیل نیز این همکاری با قوت و قدرت در حال انجام است تا صنوف مختلف مورد رصد و کنترل قرار گیرند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل تصریح کرد: هرچند تخلفات صنفی در این استان با همکاری فعالان این عرصه بسیار پائین است، با این بازرسی‌ها و مراقبت‌ها جلوی تخلفات صنفی را در همان مراحل اولیه می‌گیریم.

صادقی گفت: در ماه‌های اخیر ۴۰ درصد تخلفات صنفی نظیر گرانفروشی، کم‌فروشی، احتکار و … کاهش یافته و ضرورت دارد با تقویت فعالیت‌ها در این بخش کمترین تخلف را از اصناف منصف استان شاهد باشیم.

وی از همراهی خوب بازاریان و اصناف در اعمال محدودیت‌های کرونایی قدردانی و بیان کرد: در سه هفته اخیر اصناف با تعطیلی واحدهای خود در حقیقت به کنترل بیماری کرونا کمک کرده‌اند که این امر با اختیار و استقبال بازاریان روبرو بوده و سعی بر همراهی و همکاری متقابل است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up