• شناسه خبر : 44804
  • تاریخ انتشار : 08 دی 1399 - 10:53

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل گفت: با توجه به حجم عظیم سرمایه گذاری های صورت گرفته و وجود صنایع تاثیر گذار در شهرک های صنعتی، آمادگی در مقابل حوادث و صیانت از این سرمایه های ملی از اهمیت بسزایی در حفظ تولید و اشتغال کشور برخوردار است.

کارگاه صنعتی

محمد اهلی ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت: یکی ضروریات آمادگی در مقابل سوانح آتش سوزی، احداث ایستگاه های آتش نشانی در شهرک های صنعتی است که بدین منظور تاکنون ۴ ایستگاه آتش نشانی در شهرک های صنعتی استان احداث و به مرحله بهره برداری رسیده و احداث ایستگاه های آتش نشانی شهرک صنعتی خلخال و گرمی نیز در دست اجرا می باشد.

وی پیشرفت فیزیکی ایستگاه آتش نشانی خلخال را در حدود ۹۰ درصد برشمرد و افزود: با پایان احداث ساختمان آتش نشانی این شهرک، نسبت به خرید خودروی آتش نشانی و ادوات مربوطه توسط شرکت شهرک های صنعتی اقدام خواهد شد.

وی مجموع اعتبارات تخصیص یافته برای این ایستگاه را بیش از ۲۰ میلیارد ریال برشمرد و افزود: در جهت بهره مندی هرچه بهتر از امکانات این ایستگاه و پس از بهره برداری و تجهیز آن، راهبری این ایستگاه به شرکت خدماتی شهرک صنعتی خلخال که متشکلی از واحدهای تولیدی همان شهرک هستند واگذار خواهد شد.

وی هدف از ساخت و احداث این ایستگاه ها را کاهش زمان رسیدن به محل حادثه و ارتقاء ایمنی در شهرک ها و نواحی صنعتی و همچنین صیانت از جان و مال واحدهای تولیدی برشمرد و افزود: پیشگیری از وقوع حوادث در شهرک های صنعتی یکی از اهداف مهم ماست که در صورت وقوع حادثه و آتش‌سوزی باید حضور در محل حادثه را به حداقل زمان ممکن کاهش دهیم.

اهلی تجهیزات و ماشین آلات به کار گرفته شده در این ایستگاه‌ها را مطابق با نیاز هر منطقه و بر اساس استانداردهای لازم برشمرد و افزود: این شرکت با هدف شناسایی کانون های پرخطر، جلوگیری از خطرات و خسارات محتمل و توجه جدی به اقدامات پیشگیرانه، اقدام به تهیه توصیه نامه و شناسنامه و لیست نقاط ضعف برای واحدهای صنعتی و همچنین برگزاری دوره های آموزشی مربوطه نموده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up