• شناسه خبر : 44827
  • تاریخ انتشار : 08 دی 1399 - 02:43

درحالی آمارها خبر از بهبود شرایط همه‌گیری کرونا در استان اردبیل می‌دهند که مسئولان بهداشت و درمان استان معتقدند درصورت عادی انگاری وضعیت از سوی مردم ویروس منحوس در سرمای زمستان منطقه دوباره شرایط را بحرانی می‌کند.

آزمایش ویروس کرونا

آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان اردبیل به این شرح است که  هم اکنون شهرهای اردبیل، پارس آباد و مشگین‌شهر  در وضعیت نارنجی و شهرهای گرمی، نمین، سرعین، کوثر و اصلاندوز، خلخال، بیله‌سوار و نیر در وضعیت زرد قرار دارند؛ همچنین در طول ۲۴ ساعت گذشته  تعداد ۳۵ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شده‌اند.

در طول این مدت  ۲۵ نفر از مبتلایان بستری در مراکز درمانی استان اردبیل بهبود یافته و هم‎اکنون ۷۳ نفر از بیماران مبتلا به کرونای بستری در مراکز درمانی این استان در بخش‌های مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار دارند و در مجموع ۲۶۳ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان بستری شده‌اند و بیشتر تخت‌های بیمارستانی در اشغال بیماران کرونا در سطح استان اردبیل است.

با نگاهی کلی به آمار می‌توان به این نتیجه رسید که وضعیت استان اردبیل رو به بهبود است و در مقایسه با هفته گذشته تمامی بستری‌ها در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کاهش یافته و در برخی شهرستان‌ها تک رقمی شده است؛ میزان فوتی‌ها نیز در هفته اخیر تک رقمی شده و به جز سه شهرستان مذکور مابقی وارد وضعیت زرد شده‌اند که خبر از کاهش ابتلا به ویروس کووید – ۱۹ در این استان می‌دهد.

البته طبق اذعان مسئولان مربوطه وضعیت کاملاً شکننده بوده و در شرایطی که عدم رعایت دستورالعمل‌ها و ضوابط ستاد مقابله با کرونا در استان ادامه یابد وضعیت بحرانی با توجه به سردسیر و کوهستانی بودن منطقه دور از انتظار نخواهد بود. نیم نگاهی گذرا به آمار ارایه شده در هفته اول دی ماه ۱۳۹۹ می‌اندازیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up