• شناسه خبر : 44958
  • تاریخ انتشار : 09 دی 1399 - 10:09

پسر ۱۷ ساله که در روزهای کرونایی با اصرارهایش همراه دوستانش به استخر رفته بود در سناریوی تلخی در قسمت عمیق استخر به کام مرگ فرو رفت.

شنا
ساعت ۹ شامگاه یکشنبه ۷ دی ماه امسال ماموران کلانتری تهرانسر در تماس مسئولان بیمارستان فیاض بخش از مرگ پسر نوجوانی با خبر شدند و در این راستا بازپرس مصطفی واحدی از شعبه ۱۱ دادسرای امور جنایی تهران دستور داد تا تیمی از ماموران برای بررسی علت مرگ این پسر ۱۷ ساله وارد عمل شوند.

ماموران در تحقیقات ابتدایی پی بردند ۳ پسر ۱۷ ساله در روزهای کرونایی که همه استخر ها تعطیل هستند تصمیم می گیرند برای شنا به استخر بروند و به همین خاطر به یک استخر در محله تهرانسر رفته که با ۲ خدمه و یک نجات غریق که شریک صاحب استخر است روبرو می شوند.

در بررسی ها مشخص شد خدمه و نجات غریق در حال نظافت و سرکشی استخر بودند که ۳ پسر نوجوان اصرار به شنا کردن می کنند که در ادامه اصرارهای این ۳ پسر ۱۷ ساله به نتیجه می رسند و با پرداخت پول برای شنا کردن به مدت یک ساعت وارد استخر می شوند که در این صحنه پسر ۱۷ ساله در بخش عمیق استخر غرق می شود.

ماموران در ادامه اطلاع پیدا کردند که خدمه و نجات غریق در حال سرکشی و نظافت استخر بودند که ناگهان فریادهای کمک کمک ۲ پسر نوجوان را می شنوند که به سرعت نجات غریق به سمت استخر رفته و مشاهده می کند ۲ پسر نوجوان در حال بیرون کشیدن دوستشان از داخل استخر هستند که مرد نجات غریق وارد عمل شده و نزدیک به نیم ساعت اقدامات احیاء را انجام می دهد تا اینکه اورژانس در محل حضور یافته و پسر ۱۷ ساله را به بیمارستان منتقل می کنند.

خانواده پسر ۱۷ ساله با حضور در اداره پلیس از دوستان سرشان و مسئول استخر و نجات غریق جوان اعلام شکایت می کنند که در این مرحله نجات غریق هدف تحقیق قرار گرفت.

مرد جوان که نجات غریق استخر است به ماموران گفت: از ابتدا با ورود آنها به استخر مخالفت کردیم و اعلام کردیم به خاطر بیماری کرونا استخر تعطیل است اما آنها اصرار کردند و وقتی به آنها اجازه دادیم اعلام کردی که در قسمت عمیق نروند و از همان ابتدا کار ما اشتباه بود که اجازه شنا دادیم.

دوستان پسر ۱۷ ساله نیز در تحقیقات پلیسی اعلام کردند در حال شنا کردن در قسمت کم عمق بودیم که ناگهان دوستمان به سمت عمیق استخر رفت و به او گفتیم برگردد که یک دفعه شروع به دست و پا زدن کرد که به سختی خودمان را به قسمت عمیق رساندیم و دوستمان را به لبه استخر رساندیم و داد و فریاد از ناجی استخر کمک خواستیم که مرد نجات غریق به سرعت خودش را به ما رساند.

بنا بر این گزارش، بازپرس واحدی در این مرحله دستور داد تا دوربین های مداربسته مورد بازبینی قرار گیرد که مشخص شود پسر نوجوان خودش به قسمت عمیق رفته یا دوستانش او را هل داده اند و تحقیقات از مرد نجات غریق و خدمه داخل استخر بار دیگر صورت گیرددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up