• شناسه خبر : 4503
  • تاریخ انتشار : 28 اسفند 1397 - 12:01

مدیرحوزه طرح‌های شرکت ساخت و توسعه در استان اردبیل گفت: در جال حاضر مجموع پیشرفت فیزیکی پروژه راه آهن اردبیل دارای ۵۱٫۴۳ درصد است که سال گذشته این میزان ۴۳ درصد بود.

به گزارش از شهرخوان، علی کاظمی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در حال حاضر مجموع پیشرفت فیزیکی پروژه راه آهن اردبیل دارای ۵۱٫۴۳ درصد است که سال گذشته این میزان ۴۳ درصد بود.

وی اظهارداشت: از زمان افزایش اعتبار توسط دولت روحانی و تامین فاینانس داخلی این پروژه سرعت گرفته و عملیات اجرایی تمام قطعات فعال شده است.

کاظمی بیان کرد: ۱۳ قطعه راه آهن در حال حاضر در دست اجراست و برخی از قطعات رو به اتمام است.

مدیر حوزه طرح‌های شرکت ساخت و توسعه در استان اردبیل افزود: از ۹ ایستگاه راه آهن اردبیل – میانه فرایند مناقصه سه مورد آن انجام شده و بعد از عید هم عملیات اجرایی احداث این ایستگاه ها شروع می شود.

کاظمی گفت: در این مدت یک میلیون و ۲۰۰ هزار متر مکعب بتن ریزی ،۳۱ دهنه پل و ۶۳ دهنه تونل اجرا شده و در حال حاضر عملیات زیرسازی ۷۸٫۳۸ درصد ،خاکریزی ۵۷ درصد، خاکبرداری ۸۵ درصد، احداث پل ۴۴ درصد و احداث تونل ۶۵ درصد پیشرفت دارد.

 

 

4063

مدیرحوزه طرح‌های شرکت ساخت و توسعه در استان اردبیل ادامه داد : در حال حاضر یک هزار و ۴۷۲ نفر و ۶۶۷ دستگاه ماشین‌آلات سنگین دراین پروژه فعال هستند.

کاظمی بابیان اینکه خرداد ماه سال آینده مناقصه روسازی پروژه عملیاتی می‌شود افزود: پیش بینی شده عملیات ریل گذاری ۷۰ کیلومتر اول پروژه مهر ماه سال آینده اجرایی شود.

وی اتصال استان به شبکه ریلی کشور، افزایش ایمنی حمل و نقل، کاهش تصادفات، کاهش مصرف سوخت، ارتباط با بنادر جنوب کشور و اتصال ریلی به جمهوری آذربایجان و روسیه را از اهداف اصلی احداث راه آهن اردبیل اعلام کرد و گفت:این پروژه از پروژه های اولویت دار دولت تدبیر و امید است که سال ۹۹ به بهره برداری خواهد رسید.

طرح راه آهن اردبیل از سال ۸۴ شروع شده اما به سبب نبود اعتبار معطل مانده بود که از سال ۹۶ با تامین فاینانس داخلی اجرای آن سرعت گرفته است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up