• شناسه خبر : 45095
  • تاریخ انتشار : 11 دی 1399 - 07:07

نماینده ولی ‌فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: به رغم اقدامات انجام شده برآورده کردن انتظارات و نیازهای مردم در استان جای کار بسیاری دارد.

IMG 5388

آیت ‌الله سیدحسن عاملی در دیدار با مجمع نمایندگان استان ضمن قدردانی از اقدامات انجام گرفته از سوی نمایندگان استان، اظهار داشت: به ‌رغم اقدامات مهم انجام گرفته هنوز برای برآورده شدن بسیاری از نیازها و انتظارات مردم کشور به خصوص استان اردبیل جای کار بسیار است.

وی افزود: استفاده از ظرفیت مرز طولانی در استان و جذب سرمایه‌ گذاری خارجی بسیار ضروری است و نمایندگان استان در این ارتباط می ‌توانند اقدامات مطلوب و موثری انجام دهند.

نماینده ولی ‌فقیه در استان اردبیل بر ضرورت اختصاص منابع مالی حاصل از مالیات اخذ شده از فعالیت شرکت ‌های صنعتی، عمرانی و اقتصادی در استان به خود استان اردبیل، تاکید کرد و گفت: از نمایندگان استان انتظار می ‌رود به این امر مهم ورود پیدا کنند.

آیت ‌الله عاملی اظهار کرد: احداث شهرک صنعتی مشترک با جمهوری آذربایجان با توجه به گشایش ‌های رخ داده در مرز، می ‌تواند ظرفیت ‌های بالقوه ‌ای در راستای توسعه اقتصادی و صنعتی استان ایجاد نماید.

وی با اشاره به وضعیت بحرانی آب در دشت اردبیل و سایر مشکلات در این حوزه، گفت: اگر ثبت بین ‌المللی حق ‌آبه ارس را داشته باشیم، هیچ کشوری نمی ‌تواند به این حق دست‌ درازی کند.

امام جمعه اردبیل با تاکید بر ضرورت ایجاد زمینه برای استفاده از انرژی ‌های پایدار همچون انرژی خورشیدی، گفت: با توسعه این انرژی ‌ها علاوه بر کمک به اقتصاد جامعه از معایب استفاده بی رویه از انرژی ‌های فسیلی هم دور خواهیم بود.

آیت‌ الله عاملی در بخش دیگری از سخنان خود وضعیت حاشیه شهرهای بزرگ به ‌خصوص اردبیل را به هیچ وجه برازنده جامعه اسلامی ندانست و گفت: این فاصله طبقاتی بایستی با برنامه ‌ریزی دقیق و اصولی مرتفع شود چرا که تبعات جبران ناپذیری دارد و بایستی برای ساماندهی این مناطق با استفاده از الگوهای موفق بین ‌المللی محقق شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up