• شناسه خبر : 45269
  • تاریخ انتشار : 14 دی 1399 - 05:02

نائب رئیس مجلس گفت: علی‌رغم این که بیکاران مناطق شهری طبق روال عادی همیشه بیشتر است اما در شهرستان نیر دوسوم بیکاران در مناطق روستایی زندگی می‌کنند که این یک مسئله عجیب است.

کارگر کارخانه شهرک صنعتی

علی نیکزاد ظهر امروز در بازدید از طرح‌های توسعه‌ای شهرستان نیر اظهار داشت: ۶ هزار بیکار در شهرستان نیر وجود دارد که این مسئله نشان می‌دهد که باید واحدهای صنعتی، تولیدی و سرمایه‌گذاری در این شهرستان رشد یابد.

وی با اشاره به این که تسهیل آبرسانی به روستائیان و نیز تکمیل سد سرخاب این شهرستان جزو اولویت‌های اساسی است بیان کرد: ۲۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این پروژه‌ها نیازمندیم اما بدون شک با بهره‌برداری از این پروژه‌ها رشد اقتصادی و توسعه اشتغال‌زایی محقق خواهد شد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس ادامه داد: اهمیت به توسعه واحدهای تولیدی و سرمایه‌گذاری اولویت اساسی است و در این زمینه با توجه به این که دو سوم بیکاران در مناطق روستایی زندگی می‌کنند بنابراین این موضوع نیازمند توجه ویژه و اساسی است.

نیکزاد تصریح کرد: ساماندهی به وضعیت شهرستان‌ها و تصمیم‌گیری برای اجرای پروژه‌ها در حال حاضر یک اولویت اساسی و مهم است و در این زمینه تمام سعی و تلاش ما بر این است تا با همکاری مسئولان و دستگاه‌های مربوطه اجرای این پروژه‌ها را به اتمام برسانیم.

وی اظهار کرد: مجلس در راستای جذب اعتبارات و نیز پیگیری‌های مربوطه در این زمینه درصدد تخصیص اعتبارات در اسرع وقت به پروژه‌ها است و در این زمینه طرح‌های مختلفی با همکاری سرمایه‌گذاری شستا و سایر مسئولان ذی‌ربط در حال انجام است.

نیکزاد تصریح کرد: تمام تلاش ما به نتیجه رساندن مصوبات قبلی این شهرستان‌ها در بخش‌های مختلف است که در این زمینه تمهیدات و هماهنگی‌های لازم برای اتمام پروژه‌ها در قالب اعتبارات ملی و استانی در دستور کار است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up