• شناسه خبر : 45379
  • تاریخ انتشار : 15 دی 1399 - 07:05

رئیس حوزه هنری استان اردبیل گفت: نخستین هنرواره‌ منطقه‌ای طراحی پوستر با موضوع نماز “به سوی خدا” در این استان برگزار می‌شود.

 

نماز جمعه

امیر رجبی اظهار داشت: نخستین هنرواره‌ منطقه ‌ای طراحی پوستر با موضوع نماز “به سوی خدا” در این استان برگزار می ‌شود.

وی افزود: این هنرواره با همکاری ستاد اقامه نماز استان، سازمان تبلیغات اسلامی، اداره‌ کل اوقاف و امور خیریه، اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، صدا و سیمای مرکز اردبیل، شهرداری، کمیته امداد امام خمینی و موسسه سراج برگزار خواهد شد.

رئیس حوزه هنری استان اردبیل بیان کرد: موضوع و محورهای این هنرواره به واژه ‌نگاری آیات قرآنی و احادیث مرتبط با نماز، تجلی نماز در سیره‌ عملی پیامبر اسلام (ص) و ائمه معصومین (ع)، جلوه‌ های بصری نماز در شکرگزاری و ارتباط با پروردگار و راز و نیاز و یاری خواستن از خدا، نقش و تاثیر نماز در احیای تمدن اسلامی، تجلی نماز در زندگی روزانه و جایگاه نماز در آداب، رسوم و سنن منطقه ‌ای و محلی مربوط است.

رجبی تصریح کرد: تجلی نماز در عاشورا، دفاع مقدس و سیره‌ شهدا، جلوه ‌های بصری نماز در سبک زندگی ایرانی – اسلامی، کارکرد نماز در ارتقای معرفت و معنویت جامعه، نماز تجلی عبودیت و بندگی خدا، نقش تربیتی نماز در ارتباط با کودکان، نوجوانان و جوانان، نماز نماد انقلاب اسلامی، تجلی مولفه ‌های بومی و محلی در نماز، نماز و مهدویت و نماز در مکتب سلیمانی (تجلی نماز در سیره شهید حاج قاسم سلیمانی و رزمندگان جبهه‌ مقاومت) از دیگر محورهای این هنرواره است.

وی افزود: عموم علاقه‌ مندان و هنرمندان استان‌ های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان و اردبیل می ‌توانند جهت مشاهده کامل شرایط فراخوان به سایت حوزه هنری استان اردبیل به آدرس www.artardabil.ir مراجعه کنند.

رئیس حوزه هنری استان اردبیل بیان کرد: آیین اختتامیه هنرواره‌ منطقه ‌ای طراحی پوستر نماز “به سوی خدا” دهه فجر امسال برگزار خواهد شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up