• شناسه خبر : 45433
  • تاریخ انتشار : 16 دی 1399 - 12:56

معاون استاندار اردبیل گفت: بهینه سازی مصرف انرژی بدون برنامه ریزی دقیق و همکاری مردم امکان‌پذیر نیست.

دکل برق

فرزاد قلندری صبح امروز در جلسه بررسی مدیریت مصرف سوخت زمستانی استان اردبیل اظهار داشت: منظور از بهینه سازی مصرف انرژی ، انتخاب الگوها و اتخاذ و بکارگیری روش‌ها و برنامه‌ریزی دقیق در مصرف درست  حامل‌های انرژی است و این امر بدون  برنامه‌ریزی دقیق توسط دستگاههای متولی و همکاری مردم و بخش های مختلف امکان پذیر نخواهد بود.

قلندری گفت: اولویت اول  تامین برق  با مصارف خانگی ، بیمارستان ها ، درمانگاهها ، مراکز حیاتی و حساس  می باشد و تمامی دستگاهها نیز باید نسبت به تست و بازبینی موتور ژنراتورهای  خود برای مواقع اضطراری اقدام کنند.

وی افزود: شرکت توزیع برق با هماهنگی سازمان صنعت ، معدن و تجارت و با اکیپ های فنی  جهت  مدیریت بهینه و صرفه جویی مصرفی در کارخانجات و مراکز تولیدی با مشوق های لازم حضور یافته  و قرار‌داد خواهند بست.

معاون استاندار اردبیل گفت: شرکت توزیع برق وگاز برنامه های عملی خود را در خصوص کاهش بار مصرفی  به تفکیک در اختیار  شهرستان‌ها  قرار  داده  تابا هماهنگی فرمانداران اقدامات لازم انجام یابد.

قلندری ضمن درخواست از هم استانی‌های عزیز برای صرفه‌جویی در مصرف  برق و گاز گفت: صرفه جویی در مصرف انرژی به معنای سخت گذشتن به مردم نیست، بلکه  هدف مصرف  بهینه  است و در این راه  صدا و سیما، رسانه‌ها ، کانال‌های خبری و فعالین فضای مجازی در  آگاهسازی مردم نقش پررنگی  دارند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up