• شناسه خبر : 45544
  • تاریخ انتشار : 17 دی 1399 - 11:14

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: پروژه‌ های عمران شهری جایگاه بزرگی در افکار عمومی مردم دارد.

شهرداری

علی نیکزاد در سی و هشتیمن اجلاس شورای عالی استان ‌ها گفت: در طول خدمتم در وزارت کشور که کوتاه هم بود یادم نمی ‌آید که شهرداری یا عضو شورایی پیش ام آمده باشد و دست خالی برگشته باشد.

وی افزود: چند ماه از مدت خدمت شما بیشتر نمانده است اما این مدت را دست کم نگیرید.

وی گفت: من با موافق و مخالف دولت بودن شوراها کاری ندارم به این توجه کنید که شما به عنوان شوراها می ‌توانید اثرگذاری ‌های بزرگی داشته باشد.

نایب رئیس مجلس افزود: یک اقدام کوچک در هر شهر و در هر روستا مخاطبان زیادی را در همان شهر و روستا خواهد داشت و از متخصص و پزشک تا افراد عادی تاثیر خواهند گرفت.

نیکزاد تصریح کرد: عمران شهری آنقدر تاثیرگذاری دارد که مردم آن را در لحظه لحظه زندگی خودشان حس خواهند کرد.

وی گفت: پروژه‌ های عمران شهری جایگاه بزرگی در افکار عمومی مردم دارد و دولت ‌ها وقتی می ‌خواهند به سر کار بیایند با حمایت از شوراها برگزیده می ‌شوند و اتفاقا بعد از برگزیده شدن شوراها یادشان می ‌رود.

نایب رئیس دوم مجلس افزود: یک ضرب المثلی وجود دارد که می ‌گوید حرمت امامزاده را متولی آن باید حفظ کند. صادقانه می ‌گویم که متاسفانه نتوانستیم به مردم این موضوع را ثابت کنیم که اگر از جمعیت عظیم شوراها چند نفری هم تخلف کردند قرار نیست جایگاه شوراها تضعیف شود.

نیکزاد ادامه داد: باید شورای عالی استان ‌ها خودش بر رفتار جامعه شورایی نظارت کند تا همان عده خیلی کمی که به دنبال تخلف هستند نتوانند به نیت خود برسند.

وی گفت: همانطور که در مجلس موضوع نظارت بر رفتار نمایندگان وجود دارد باید در شورای عالی استان ‌ها هم نهادی برای اینگونه نظارت ‌ها باشد.

نیکزاد در بخش دیگری از سخنانش به موضوع کمیسیون ماده ۱۰۰ اشاره کرد و گفت: قرار بود کمیسیون ماده ۱۰۰ بررسی ‌های دقیقی داشته باشد نه اینکه بگوییم شما به صورت متخلفانه ساخت و ساز کن بعد پرونده را به کمیسیون ماده ۱۰۰ بیاور و هزینه تخلفش را بپرداز.

نیکزاد ادامه داد: ما ایرانی‌ها حق شهرنشینی را به درستی پرداخت نمی کنیم. وقتی ما حق و حقوق شهرداری را پرداخت ‌نمی ‌کنیم ‌نمی ‌توانیم توقع داشته باشیم که شهرداری در انجام اموراتش موفق شود.

وی گفت: آقای حناچی شهردار تهران گفته است که ما شهر را ‌نمی فروشیم تراکم فروشی هم ‌نمی کنیم اما نتیجه این تصمیم چه شده است؟ شهر قفل شده است و بودجه ندارد و ‌نمی ‌تواند کارهایش را انجام بدهد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود:. البته من ‌نمی ‌گویم باید اداره شهر را گران کرد اما باید حداقل قیمت شهرنشینی را پرداخت کرد.

نیکزاد تصریح کرد: اعضای شوراها هر نظری در باره ضوابط انتخابات شوراها دارند به ما اعلام کنند تا در حین بررسی طرح اخیر در مجلس نظر شما را هم تأمین کنیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up