• شناسه خبر : 46101
  • تاریخ انتشار : 27 دی 1399 - 01:31

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: با روند نزولی کرونا در استان، شیوع بیماری کووید – ۱۹ در اردبیل مهار شده است.

پی سی آر کرونا

شهرام حبیب‌زاده ظهر امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: با روند نزولی کرونا در استان، شیوع بیماری کووید – ۱۹ در اردبیل مهار شده و هم‌اکنون ۹ شهرستان اردبیل به وضعیت آبی درآمده‌اند و تنها سه شهرستان دارای وضعیت زرد هستند.

وی با اشاره به این که کاهش ابتلا و بستری در بیمارستان‌ها ادامه داردریال بیان کرد: در دو هفته اخیر مبتلایان کرونا در شبانه‌روز گذشته کاهش یافته و به دلیل کرونا جان خود را از دست داده‌اند که درصدد مهار کرونا با همکاری و مشارکت مردمی هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: افراد بد حال مبتلا به کرونا در استان با روندی کند ادامه دارد و به همین منظور با کاهش بستریان مبتلا به کرونا در استان مواجه هستیم که درصدد هستیم برنامه‌ریزی‌های لازم برای مهار کرونا در استان به صورت کامل نتیجه‌بخش باشد.

حبیب‌زاده اظهار کرد: امیدواری برای مهار کرونا در استان اردبیل با کاهش تعداد مبتلایان افزایش یافته است، اما در صورتی که شهروندان بی‌توجهی‌های گذشته را دوباره شروع کنند انتظار رسیدن روزهای سخت گذشته دور از انتظار نیست که به همین منظور انتظار می‌رود از عادی‌انگاری‌ها جلوگیری شود.

وی بیان کرد: عدم رعایت دستورالعمل‌ها رسیدن به پیک چهارم را نزدیک می‌کند که به همین منظور انتظار می‌رود رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و نیز جلوگیری از دورهمی‌ها و تجمعات مورد توجه واقع شود که این موضوع در تثبیت و کاهش جزیی شیوع کرونا نقش‌آفرین خواهد بود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up