• شناسه خبر : 46203
  • تاریخ انتشار : 29 دی 1399 - 12:52

 مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل گفت: مدیرکل با توجه به بهبود وضعیت شیوع کرونا در استان خدمات‌رسانی حضوری کتابخانه‌های عمومی استان آغاز شد.

کتاب

 

پروانه رضا قلیزاده در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی خلخال با اشاره به آغاز  فعالیت حضوری کتابخانه‌های استان اظهار داشت: با توجه به وضعیت کرونا در استان و برداشته شدن محدودیت، فعالیت کتابخانه‌های عمومی براساس ابلاغ ستاد ملی مبارزه خدمات حضوری توسط کتابداران کتابخانه‌‌های عمومی استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی  آغاز شده است.

وی با بیان اینکه  بر اساس مصوبات اخیر ستاد استانی پیشگیری از کرونا ارائه خدمات کتابخانه‌ای به صورت انفرادی در شرایط نارنجی و زرد بلامانع است، کتابخانه‌های عمومی که دارای شرایط کرونایی زرد و نارنجی باشند از امروز می‌توانند با ۳۰ درصد ظرفیت نسبت به پذیرش حضور افراد در کتابخانه‌های عمومی اقدام کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل بیان کرد: حضور بدون ماسک افراد در سالن کتابخانه ممنوع است و همچنین  ضدعفونی و گندزدایی فضای کتابخانه‌های عمومی نیز به صورت مستمر و روزانه انجام می‌شود.

رضاقلیزاده با بیان اینکه کتاب‌های امانت داده شده پس از تحویل برای مدت مشخصی قرنطینه شده و امانت داده نمی‌شود، عنوان کرد: یک قفسه در سالن کتابخانه‌ها به عنوان محل قرنطینه برای قرار دادن کتاب‌های امانت داده شده در زمان تحویل پیش ‌بینی شده و کتاب‌ها برای دو  هفته در قفسه ویژه نگهداری و پس از آن دوباره به امانت داده می‌شوند.

وی همچنین با اشاره به وضعیت تأمین اعتبار کتابخانه خلخال افزود: اعتباراتی از محل اعتبارت استانی برای ادامه عملیات اجرایی پروژه احداث کتابخانه مرکزی شهر خلخال تأمین خواهد شد که با تکمیل پروژه نیمه‌کاره ساختمان کتابخانه مرکزی خلخال، این اداره کل نسبت به تجهیز تأمین منابع کتاب و تأمین نیروی انسانی آن اقدام می‌کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up