• شناسه خبر : 46701
  • تاریخ انتشار : 05 بهمن 1399 - 01:12

رئیس کل دادگستری استان اردبیل به انتخابات آتی اشاره کرد و گفت: لزوم مقابله به جرایم و تخلفات انتخاباتی از جمله مداخلات مدیران در انتخابات و استفاده از اموال دولتی، اداری و بیت‌المال با جدیت توسط دستگاه قضائی پیگیری خواهد شد.

ناصر عتباتی

ناصر عتباتی در  ششمین جلسه شورای دستگاه‌های نظارتی استان اردبیل اظهار داشت: فرصت شناسی، مطالبه‌گری، حمایت و پیگیری‌های شورای دستگاه‌های نظارتی عاملی تاثیر گذار  در تحقق اقدامات شایسته برای خدمتگزاری بهینه به مردم است.

عتباتی افزود: اجرای این دستورالعمل نیازمند همکاری، هماهنگی، تعامل و هم افزایی بیشتر مابین دستگاه‌ها و نهاد ها است تا شاهد اثر گذاری بیشتر در خدمت رسانی به مردم باشیم.

وی در ادامه با اشاره به شرایط خاص جامعه به لحاظ شیوع ویروس کرونا، ارایه خدمت رسانی بیشتر به مردم به ویژه از سوی نهادها و دستگاه های خدمت رسان اشاره کرد و افزود: نیاز به تحرک بیشتر و استفاده از تمامی امکانات و ظرفیت ها برای خدمت رسانی بیشتر به مردم در این شرایط یک ضرورت است.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل به انتخابات آتی ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا به شرایط و اقتضائات آن اشاره کرده و افزود: لزوم مقابله به جرایم و تخلفات انتخاباتی از جمله مداخلات مدیران در انتخابات و استفاده از اموال دولتی، اداری و بیت‌المال به نفع شخص یا گروه خاصی با جدیت توسط دستگاه قضائی پیگیری خواهد شد.

عتباتی گفت: اگر اقدامات مراقبتی و پیشگیرانه در این حوزه به درستی انجام  نشود شاهد بروز بسیاری از  مشکلات در آینده خواهیم بود.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل در بخش دیگر سخنان خود تأمین و تنظیم مایحتاج ضروری مردم برای شب عید را از دیگر موضوعات مهم عنوان کرد که باید مدیران برنامه ریزی‌های شایسته برای آن داشته باشند.

عتباتی به موضوع شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان و سبلان پارچه اردبیل که در سفر رییس قوه قضاییه مورد توجه قرار گرفت اشاره کرد  و گفت: بنا به دستورات لازم که  از سوی رئیس محترم قوه قضاییه صادر  شد  از سوی تشکیلات قضایی استان پیگیری‌های لازم انجام گرفت  که نهایتاً منجر به ابطال  واگذاری و تعیین هیئت مدیره و مدیرعامل جدید شرکت شد که این تحولات موجب توسعه و آبادانی استان و منطقه شود.

وی اظهار کرد: باید با نگاهی حمایتی و صیانتی بتوانیم گام‌های مثبتی در دفاع از حقوق عامه و افزایش بهره وری و عملکرد شرکت داشته باشیم.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل بیان کرد: دستگاه قضایی استان به عنوان دستگاه ناظر بر عملکرد کشت و صنعت مغان، مدافع حقوق عامه و صیانت از بیت المال است و هیچ گونه دخالتی در نحوه مدیریت امور شرکت در حوزه بکارگیری نیرو و تجهیزات ندارد لذا سعی دارد تا با استفاده از ظرفیتهای استانی دستگاه‌های نظارتی هماهنگی های لازم در پیشبرد اهداف شرکت داشته باشد.

عتباتی افزود: انسجام، هم افزایی، تعامل و اتحاد شوراهای دستگاه نظارتی می‌تواند در استان تأثیرات بسیار سازنده‌ای داشته باشد لذا باید این فرصت‌ها و ظرفیت‌ها را مغتنم بشماریم تا بتوانیم برای مردم شریف استان گام‌های بزرگ و تاثیرگذار بلندمدتی را برداریم.

وی افزود: دستگاه‌های قضایی استان همواره ضمن حمایت از اقدامات قانونی دستگاه‌ها و نهادها با متخلفین و با کسانی که در راستای خدمتگزاری به مردم سنگ‌اندازی می‌کنند به شدت و مطابق قانون برخورد می‌کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up