• شناسه خبر : 46727
  • تاریخ انتشار : 05 بهمن 1399 - 08:05

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از توزیع یک‌هزار تن روغن خوراکی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای استان اردبیل خبر داد.

 

روغن

 

رامین صادقی اظهار کرد: به دنبال کمبود روغن در بازار و برگزاری جلسات متعدد در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل با پیگیری‌های انجام شده سهمیه استان در این زمینه تخصیص پیدا کرده و ما در مرحله توزیع روغن جامد و مایع هستیم.

وی تصریح کرد: تاکنون بیش از یک‌هزار تن روغن خوراکی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای استان اردبیل توزیع شده که عمدتا روغن جامد و مورد مصرف مردم است که در این زمینه همچنان برنامه‌ریزی‌ها برای توزیع روغن ادامه دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: قرار است از فردا علاوه بر فروشگاه‌های زنجیره‌ای اصلی در برخی از فروشگاه‌های منتخب شهرستان‌ها نیز توزیع روغن مایع را شاهد باشیم تا نگرانی‌ها از بابت تأمین این مواد مورد نیاز مردم رفع شود.

صادقی افزود: متأسفانه عده‌ای دلال و واسطه‌گر با خرید و جمع‌آوری روغن از فروشگاه‌های زنجیره‌ای نسبت به فروش آن در بازار با قیمت بالا اقدام می‌کردند که با هماهنگی تعزیرات حکومتی قرار شد اکیپ‌های بازرسی اجازه تخلف در فروشگاه‌ها را ندهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: فروشگاه‌های زنجیره‌ای موظف شدند به ازای هر خانوار روغن توزیعی را به شکل معین و مشخص انجام داده و از فروش آزاد آن پرهیز کنند.

صادقی بیان کرد: افراد دلال با خرید روغن از فروشگاه‌های زنجیره‌ای سعی می‌کنند آن را به صاحبان رستوران‌ها و تالارها بفروشند که اکیپ‌های بازرسی موظف شدند در صورت مشاهده روغن جامد در تالارها و رستوران‌ها با صاحبان این اصناف برخوردی جدی داشته باشند.

وی در مورد مخدوش کردن قیمت روی کالا و عرضه آن به قیمت بالاتر نیز اضافه کرد: برخی از گزارش‌ها حکایت از مخدوش شدن قیمت روی روغن‌های جامد توسط برخی از سودجویان دارد که مردم در صورت مشاهده با چنین تخلفی آن را می‌توانند به سامانه ۱۲۴ گزارش دهند.

صادقی ادامه داد: تاکنون تعدادی پرونده تخلف در این زمینه تشکیل شده و تلاش ما بر این است تا با متخلفان برخوردی جدی داشته باشیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up