• شناسه خبر : 54620
  • تاریخ انتشار : 05 مرداد 1400 - 12:37

مدیرکل‌ میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اردبیل گفت: ثبت روز بزرگداشت شیخ صفی‌الدین در تقویم ملی نقش اردبیل در تاریخ ایران را تثبیت کرد.

شیخ کلخوران

نادر فلاحی روز سه‌شنبه در گفت و گویی خبری اظهارکرد: این رویداد بهترین فرصت برای معرفی فرهنگ و جایگاه استان اردبیل در سطح بین‌المللی است،

وی گفت: همزمان با هفته اردبیل چندین پروژه مهم حوزه میراث‌ فرهنگی مرتبط با مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی و خاندان صفوی به بهره‌برداری می‌رسد.

او از جمله این طرح‌ها را آجرفرش و ساماندهی صحن مقدس شهیدگاه و بهره‌برداری از هفت موزه تخصصی در جوار بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی دانست و گفت: ساماندهی بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر (جد خاندان صفوی) و نصب در و پنجره‌های فاخر برای این مجموعه نیز افتتاح می‌شود.

وی افزود: با توجه به قرارگیری در وضعیت قرمز و تاکید ستاد ملی کرونا بر عدم برگزاری تجمعات با تصمیم شورای فرهنگ عمومی، مراسم هفته استان با همکاری صدا و سیما و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به صورت محدود و با محوریت برنامه‌های تلوزیونی و فضای مجازی برگزار می‌شود.

فلاحی گفت: برگزاری وبینار ملی تخصصی صفویه‌شناسی با همکاری دانشگاه اصفهان، پخش زنده برنامه شب فیروزه‌ای به‌صورت زنده از شبکه‌های سراسری با هدف معرفی استان به مدت پنج شب از مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی، تولید انیمیشن‌های کوتاه با موضوع معرفی خاندان صفوی برای قشر کودک و نوجوان، برگزاری مراسم گرامی‌داشت روز استان در جوار بقعه به‌صورت محدود از جمله برنامه‌های اجرا شده برای هفته استان اردبیل است.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل بیان کرد: با کمک استاندار و نمایندگان استان، اردبیل در سال ۲۰۲۳ به‌عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو انتخاب شده و با تمام توان زیرساخت‌های لازم برای میزبانی از این رویداد بین‌المللی در حال آماده‌سازی است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up