• شناسه خبر : 5687
  • تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1398 - 03:24

شهردار اردبیل گفت: تمامی ساخت و سازهای شهر اردبیل در چارچوب معرفی پیشینه تاریخی این شهر به عنوان یکی از کهن شهرهای ایران زمین برنامه‌ریزی شده است.

حمید لطف اللهیان

به گزارش شهرخوان، شهردار اردبیل گفت: تمامی ساخت و سازهای شهر اردبیل در چارچوب معرفی پیشینه تاریخی این شهر به عنوان یکی از کهن شهرهای ایران زمین برنامه‌ریزی شده است.

حمید لطف اللهیان در آیین استقبال از ماه رمضان اظهار داشت: صرف ساخت و ساز و عمران شهری بی‌توجه به غنای تاریخی و مولفه‌های بومی محلی مطلوب نیست و بی شک شهرداری چنین رویکردی را پیروی نخواهد کرد.

وی افزود: در مقابل در تمامی فعالیت‌های عمرانی به دنبال احیا و معرفی پیشینه تاریخی اردبیل هستیم و این مسئولیت در برنامه‌های فرهنگی شهرداری نیز دنبال می شود تا جایی که طرح پیشینه فرهنگی و تاریخی با جدیت در تمامی اقدامات عمرانی و برنامه‌ها دنبال می‌شود.

شهردار اردبیل با بیان اینکه شهرداری در مناسبت‌های مختلف، فضاسازی شهری، مشارکت در برنامه‌های فرهنگی و آموزشی و در عین حال معرفی و تجلیل از چهره‌های برتر شهر را وظیفه خود می‌داند، تصریح کرد: به عنوان مثال همه ساله در آستانه ماه مبارک رمضان، آیین استقبال از این ماه عزیز نیز برگزار می‌شود.

لطف اللهیان با بیان اینکه ماه رمضان ماه خدا و فرصتی برای انتقال آموزه‌های معرفتی و اخلاقی دین اسلام است، گفت: شهرداری نیز به سهم خود به دنبال فرهنگ‌سازی و انتقال آموزه‌ها به نسل جدید و از سویی معرفی چهره‌های شاخص قرآنی و دینی به ویژه حافظان و قاریان قرآن و مداحان اهل بیت (ع) است.

وی با اشاره به سفارش پیامبر اکرم در تمسک مسلمانان به قرآن و اهل بیت (ع) اظهار کرد: انتقال مفاهیم عمیق تربیتی قرآن به ویژه در فرصت ماه رمضان مسئولیت نهادهای فرهنگی است و شهرداری نیز برنامه‌های متنوعی در ماه رمضان به اجرا درخواهد آورد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up