• شناسه خبر : 57449
  • تاریخ انتشار : 01 مهر 1400 - 03:40

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل گفت: زیارت قبور شهدا نقطه وصل ما با رشادت ها و جوانمردی های آنهاست که می توان آن را مکتبی برای آموختن فرهنگ ایثار دانست.

شهدا

یاسر شاهی که ظهر پنجشنبه در مراسم غبارروبی مزار مطهر شهدا به مناسبت هفته دفاع مقدس در گلزار شهدای بهشت فاطمه اردبیل سخن می‌گفت با بیان اینکه استکبار جهانی در برابر شکوه و عظمت تشکیل انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) خود را شکست خورده می‌دید، اظهار کرد: ریشه و خاستگاه این انقلاب برگرفته از درس‌های بزرگ عاشورا و کربلا بود و دشمنان انقلاب به هر طریقی سعی داشتند در برابر قدرت انقلاب اسلامی بایستند.

وی وحدت کلمه و پیروی از امام را رمز پیروزی در برابر رژیم بعث عراق عنوان کرد و افزود: تمامی اقشار مختلف جامعه برای شکست دشمن و ایستادگی در برابر نقشه‌های شوم آنها با هم متحد گشتند تا وعده الهی که همانا پیروزی در برابر دشمنان بود محقق شود.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل به قداست و معنویت هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: ما با تکیه بر دین و فرهنگ غنی عاشورایی خود و با تقدیم ۲۳۰ هزار شهید، ۴۵۰ هزار جانباز و ۴۹ هزار آزاده به همگان نشان دادایم هیچ توطئه ای نمی‌تواند در برابر شکوه و عظمت مقتدرانه انقلاب اسلامی بایستاد.

شاهی به حرکت مردم شهیدپرور در مسیر الهی در طول ۸ سال دفاع مقدس پرداخت و تصریح کرد: در فتوای تمامی مراجع تقلید اعلام شده در مقابل متجاوز باید ایستاد و هر کس در این راه قدم بردارد گل واژه مقدس شهید فی سبیل الله برازنده جهاد او در برابر دشمنان خواهد شد.

وی زیارت قبور شهدا را مکتبی برای آموختن درس ایثار و شهادت عنوان کرد و افزود: این زیارت‌ها در جهان بینی و نگاه دینی ما نقطه وصل با شهدا است چرا با الگو قرار دادن این بزرگواران در زندگی می‌توان راه آنها را در عصر حاضر ادامه داد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up