• شناسه خبر : 58657
  • تاریخ انتشار : 07 آبان 1400 - 02:49

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: افزایش بروز بیماری در سطح استان را شاهد هستیم.

آزمایش ویروس کرونا

 

شهرام حبیب زاده اظهار داشت: روند افزایشی بیماران در دو روز اخیر نشان می دهد که انتشار ویروس در سطح جامعه افزایش پیدا کرده و با توجه به بروز موارد جدید در بیماران بستری و سرپایی، باید در رعایت دستورالعملهای بهداشتی بیشتر از گذشته کوشا باشیم تا به شروع پیک ششم منجر نشود مخصوصا در مراسم عروسی.

وی گفت: با توجه به برگزاری عروسی، مواردی از افزایش بروز بیماری در سطح استان را شاهد هستیم که نشانه انتشار ویروس در جامعه است و اگر جهش جدیدی اتفاق بیفتد احتمال خیز ششم بسیار زیاد خواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل  با بیان اینکه در ستاد ملی و استانی کرونا بر رعایت موازین بهداشتی، زدن ماسک و تسریع در واکسیناسیون تاکید ویژه ای شده است، گفت:  ۸۵ درصد گروه هدف در استان نوبت اول و حدود ۵۱ درصد هر دو دوز واکسن را دریافت کرده اند.

حبیب زاده تصریح کرد: تاثیر اصلی واکسن در پیشگیری از بیماری شدید و مرگ و میر است و با توجه به اینکه ماسک مانع ابتلا شده و میزان درگیری کمتر است و ویروس کرونا بخصوص ویروس جهش یافته ممکن است از ایمنی ایجاد شده از واکسن هم عبور کند، حتما زدن ماسک را فراموش نکنید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up