• شناسه خبر : 58686
  • تاریخ انتشار : 08 آبان 1400 - 09:00

 پسر شیشه ای که مرد کارخانه دار را که از اقلیت‌های مذهبی بود کشته ، با جلب رضایت اولیای دم از جنبه عمومی جرم محاکمه می شود.

قتل

قتل مرد ثروتمند به دست پسر شیشه ای اتفاق افتاد. متهم قتل مرد ثروتمند دستگیر شد. متهم قتل مرد ثروتمند پس از جنایت تنها انگشتر طلایی را که از خانه قربانی سرقت کرده بود روی جاکفشی جا گذاشت. در پرونده قتل مرد ثروتمند اولیای دم اعلام گذشت کردند. متهم قتل مرد ثروتمند طبق ناده ۶۱۲ قانون مجازات اسلامی به ۳تا ۱۰سال زندان محکوم خواهد شد.

رسیدگی به این پرونده از اوایل پاییز سال ۹۹ به دنبال کشته شدن یک مرد کارخانه دار آغاز شد . زن جوانی با پلیس تماس گرفت و گفت :من در آپارتمانی زندگی می کنم که همه ساکنان آن از اقلیت‌های مذهبی هستند .در طبقه دوم مرد ۸۰ ساله ای به نام آراکس زندگی میک ند که چند روزی بود از او خبری نداشتیم. من مقابل خانه او رفتم و هرچه در زدن کسی در را باز نکرد .من که نگران او شده بودم همسایه ها را خبر کردم و با هم در را باز کردیم و با جسد آراکس روبه رو شدیم.

جسد با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد و پلیس دریافت آرکس که صاحب یک کارخانه بود به تنهایی در خانه‌اش در شمال تهران زندگی می کرد که به طرز مرموزی کشته شد .

ماموران پلیس به تحقیق پرداختند و دریافتند وی احتمالاً قربانی جنایت یک آشنا شده است.

مأموران پلیس در نخستین گام است تحقیق ها به پرس و جو از همسایه ها پرداختند. یکی از همسایه‌های آراکس که زن میانسالی به نام مادام بود به ماموران گفت: ساعتی قبل از پیدا شدن جسد پسر جوانی را دیدم که از خانه او خارج شد.او نشانی‌های پسر غریبه را به پلیس داد.

با این سرنخ ماموران متهم ۳۵ ساله به نام تونیک را ردیابی و بازداشت کردند که به شیشه معتاد بود.

او سعی داشت با دروغ گویی هایش پلیس را گمراه کند اما وقتی در بن‌بست اطلاعاتی گرفتار شد لب به اعتراف گشود و به قتل مرد کارخانه‌دار اعتراف کرد.

وی گفت: آراکس دوست پدرم بود و او را از طریق پدرم می شناختم و می دانستم وضع مالی خوبی دارد .یک روز به بهانه میهمانی به خانه او رفتم. گمان میکردم در خانه‌اش پول و طلاهای زیادی دارد.من میخولستم همه جا را بگردم که متوجه ماجرا شد و به من اعترض کرد. من با او درگیر شدم و او را کشتم .

این ماهم ادامه داد: بعد از قتل همه خانه را گشتم اما چیزی غیر از یک انگشتر طلا به دست نیاوردم.من آنقدر ترسیده بودم که هنگام خارج شدن از خانه ،انگشتری را که پیدا کرده بودم روی جاکفشی گذاشتم و از خانه بیرون رفتم.

وی گفت: در ساختمانی که آراکس در آن ساکن بود چند خانواده ارمنی دیگر نیز زندگی می‌کردند. من موقع خروج از خانه زن میانسال همسایه را دیدم اما چون قبلا هرگز او را ندیده بودم فکر نمیکردم بتواند سرنخی از من به پلیس بدهد .اما او مرا شناسایی کرد و از همین طریق بازداشت شدم.

متهم در بازجویی‌های بعدی ادعای جدیدی را مطرح کرد و گفت چتدسال قبل مسلمان شده است.

با این ادعا پیش نماز مسجدی که وی ادعا کرده بود نزد او تشهد گفته و مسلمان شده به دادسرا احضار شد اما ا در این میان اولیای دم اعلام گذشت کردند و با گذشت آنها تونیک از قصاص معاف شد .

به این ترتیب پرونده او برای رسیدگی از جنبه عمومی جرم به شعبه ۱۱ دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا به جرم او رسیدگی شود.او طبق ناده ۶۱۲ قانون مجازات اسلامی به ۳تا ۱۰سال زندان محکوم خواهد شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up