• شناسه خبر : 58738
  • تاریخ انتشار : 09 آبان 1400 - 02:35

مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل گفت: در حال حاضر به صورت هفتگی ۶۰ پرواز از فرودگاه اردبیل به تهران و برخی از شهر‌ها دایر شده که شرکت‌های هواپیمایی همکاری نزدیکی را در برقراری پرواز‌ها با فرودگاه اردبیل انجام می‌دهند.

هواپیمای فرودگاه

 

محمد قصابی اظهار کرد:با تأمین اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی دستگاه یخ‌زدا برای فرودگاه اردبیل خریداری شده تا در ایام سرد سال مشکلی در پرواز هواپیما‌ها رخ ندهد.

وی به مشکلات فرودگاه اردبیل به ویژه تأخیر و کنسلی پرواز‌ها اشاره کرد و گفت: از ۲ سال پیش عملیات بهسازی باند اصلی شروع شده و در روز‌های اخیر با تأکید وزیر راه و شهرسازی نصب سیستم کمک ناوبری مدرن همراه با چراغ روشنایی در این باند انجام و این فرودگاه تا نیمه آبان ماه به صورت کامل با تجهیزات مناسب آماده بهره‌برداری خواهد شد.

مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل ۲ مشکل فرودگاه اردبیل را شامل باد و مه شدید یادآور شد و تصریح کرد: در چنین شرایطی کنسلی پرواز‌ها طبیعی است هر چند که ما تلاش می‌کنیم بخش عظیمی از مشکلات را مرتفع کنیم، ولی به دلیل استقرار شرایط جوی خاص تا ۷۰ درصد این تجهیزات و امکانات می‌تواند مشکل کنسلی پرواز‌ها را پوشش و آن‌ها را رفع کند.

قصابی افزود: سیستم کمک ناوبری جدید که با ۴۵ میلیارد تومان اعتبار و از طریق مناقصه خریداری شده در کنار نصب سیستم روشنایی مدرن می‌تواند تا حدود زیادی دغدغه‌های ما را در فرودگاه اردبیل در نشست و برخاست هواپیما‌ها رفع کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up