• شناسه خبر : 59091
  • تاریخ انتشار : 14 آبان 1400 - 12:39

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: در کنکور امسال ۸۳ دانش آموز این استان رتبه زیر یک هزار کسب کرده و در دانشگاه‌های معتبر کشور مشغول تحصیل شدند.

آزمون کنکور

احمد ناصری پنجشنبه در دیدار تشکل‌های دانش‌آموزی با استاندار اردبیل افزود: یکی از این دانش آموزان نیز در رشته تجربی موفق به کسب رتبه دوم کشور شده است.

وی بیان کرد: تعداد ۲۵۰ هزار دانش آموز در استان مشغول تحصیل هستند که ۵۷ درصد از این تعداد در مقطع پیش دبستانی و ابتدایی، بیش از ۲۲ درصد در مقطع متوسطه دوره اول و بیش از ۲۰ درصد نیز در مقطع متوسطه دوره دوم تحصیل می‌کنند.

وی بیان کرد: ۲۰ هزار معلم نیز در رده‌های مختلف برای تعلیم و تربیت دانش آموزان در قالب ۱۹ منطقه آموزش و پرورش فعالیت دارند.

به گزارش ایرنا، سید حامد عاملی استاندار اردبیل نیز در این نشست گفت: بالاترین عنصری که در جوامع اقدام به تولید ثروت می‌کند منابع انسانی خلاق و دانشمند است.

وی فعالیت‌های غیردرسی دانش آموزان را گامی برای تکمیل فکری و شخصیتی عنوان کرد و افزود: اگر این فعالیت‌ها انجام نشود، شخصیت‌های تاثیرگذار در زندگی مردم تربیت نمی‌شوند.

عاملی با بیان اهمیت نقش تشکل‌های دانش آموزی در شکل‌گیری شخصیت دانش‌آموزان به عنوان آینده سازان کشور، حضور در این فعالیت‌ها را گامی برای بصیرت افزایی و تکمیل تفکرات دانست.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up