• شناسه خبر : 59251
  • تاریخ انتشار : 18 آبان 1400 - 01:10

معاون راهداری اداره کل راهداری استان اردبیل گفت: از ابتدای امسال هزار و ۵۰۰ کیلومتر از محور‌های مواصلاتی استان تجدید خط کشی شده است.

جاده بزرگراه

علی صبحی، معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل در بازدید از عملیات خط کشی محور‌های مواصلاتی شهرستان نمین گفت: با تلاش راهداران عملیات خط کشی محور‌های مه گیر شهرستان‌های اردبیل و گرمی نیز انجام می‌شود.

او ارتقا ایمنی محور‌ها از برنامه‌های اصلی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل دانست و هدف از خط کشی راه‌ها را منظم کردن حرکت وسایل نقلیه، ارتقا ایمنی عبور و مرور، آگاهی دادن به استفاده کنندگان از راه و راهنمایی آنان عنوان کرد.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با بیان اینکه نیاز خط کشی استان بیشتر از میزان ارائه شده است افزود: برابر قانون بودجه اعتبارات ایمن سازی و نگهداری راه‌های فرعی و روستایی از محل اعتبارات استانی باید تامین شود از فرمانداران شهرستان‌ها خواست در تخصیص به موقع اعتبارات راهداری به معنای حقیقی کلمه اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

صبحی تصریح کرد: در ۷ ماه گذشته ۱۴ هزار کیلومتر رفع افتادگی شانه راهها، ۱۲ هزار مترطول شیار لرزاننده عرضی و طولی، ۶ هزارو ۹۰۰ کیلومتر تسطیح حریم راهها، نصب ۳ هزارو ۸۰۰ متر حفاظ در پرتگاه‌ها و آبرو‌ها و رفوژ میانی، بیش از هزارو ۸۰۰ متر مربع تهیه، تعمیر، اصلاح و نصب تابلو‌های اطلاعاتی هم چنین ۱۲ هزار عدد تابلو‌های انتظامی و الزامی راه‌ها تهیه، مونتاژ، توسط اکیپ‌های راهداری اصلاح و نصب شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up