• شناسه خبر : 59549
  • تاریخ انتشار : 25 آبان 1400 - 01:52

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: هم اکنون ۵۰۰ پروژه در استان اردبیل در حال اجراست و برای تکمیل و اتمام این طرح ها موافقت نامه بودجه ۱۴۰۰ به تصویب رسید.

داوود شایقی

داوود شایقی که ظهر سه‌شنبه که در جلسه کمیته برنامه‌ریزی استان اردبیل سخن می‌گفت، با بیان اینکه مقیاس استانی بودجه ۱۴۰۰ با هدف بهبود فرآیندها طراحی شده است، اظهار کرد: سهم بودجه استان اردبیل در سال ۱۴۰۰ بیش از ۱۷ هزار و ۲۸۰ میلیارد ریال تعیین شده است که ۷۸ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

وی به رویکردهای اصلی بودجه سال جاری اشاره کرد و افزود: اثر بخشی فعالیت‌ها و اقدامات، با هدف تکمیل و اتمام پروژه‌ها و کاهش هزینه‌های جاری جز اولویت‌های سازمان برنامه و بودجه در استان اردبیل است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان از اختصاص منابع مالی مناسب به استان اردبیل در سال جاری خبر داد و گفت: هم اکنون بیش از ۵۰۰ پروژه در بخش‌های مختلف استان در حال انجام است و پیش بینی می‌شود با تصویب موافقت نامه بودجه ۱۴۰۰ اردبیل این طرح‌ها به بهره برداری برسد.

شایقی بیان کرد: در کنار طرح‌های توسعه و نگهداری در دستگاه‌های اجرایی، تلاش می‌شود تا در راستای توسعه اقتصادی استان اردبیل، نیز قدم‌های مثبتی را برداریم.

وی کنترل تورم و تلاش برای رسیدن به ثبات اقتصادی را از اهداف سازمان مدیریت و برنامه ریزی در کل کشور اعلام کرد و گفت: اولین گام در راستای رسیدن به این اهداف حفظ ارزش پول ملی، است و باید در دستگاه‌های اجرایی برنامه ریزی به گونه‌ای باشد که منابع و مصارف مدیریت شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان به اهمیت سرمایه گذاری بخش خصوصی و تقویت نظام اقتصادی تاکید کرد و افزود: باید طرح و برنامه ریزی های مناسبی نیز در جهت بهبود معیشت مردم و کاهش تورم در جامعه برداشت.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up