• شناسه خبر : 59573
  • تاریخ انتشار : 25 آبان 1400 - 05:50

رئیس پلیس آگاهی کهگیلویه و بویراحمد گفت: زنی که تحت عنوان اعزام افراد به سفر زیارتی مشهد مقدس توسط افراد خیر با هزینه رایگان کلاهبرداری می کرد، شناسایی و دستگیر شد.

حوادث

سرهنگ سعید بالش زر روز سه شنبه در جمع خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد ، اظهار داشت: در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه خانمی تحت عنوان اعزام افراد به سفر زیارتی مشهد مقدس توسط افراد خیر با هزینه رایگان و فقط با دریافت مبلغ ۹۰۰هزار ریال از هر نفر به عنوان بیمه آنها و اعلام اینکه مابقی هزینه ها با کمک افراد خیر تامین و زائرین را به سفر زیارتی ۱۰ روزه به مشهد مقدس اعزام می کند.

وی افزود: موضوع ضمن هماهنگی با مرجع قضائی به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

رئیس پلیس آگاهی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: با تلاش شبانه روزی کارآگاهان پلیس آگاهی و با انجام اقدامات پلیسی گسترده متهم شناسایی و دستگیر و مشخص شد که متهم با کلاهبرداری و سوء استفاده از اعتقادات دینی افراد اقدام به کلاهبرداری و تحصیل مال از طریق نامشروع می‌نموده است.

سرهنگ بالش زر تصریح کرد: متهم در بازجویی های اولیه به کلاهبرداری از افراد تحت عنوان اعزام به سفر زیارتی مشهد مقدس اعتراف و اعلام داشت که تاکنون ۸۰۰ میلیون ریال از شهروندان کلاهبرداری نموده است.

رئیس پلیس آگاهی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: زن کلاهبردار پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

وی به شهروندان توصیه کرد که افراد سودجو، مسائل دینی و اعتقادی را به اشکال گوناگون در شبکه های اجتماعی رواج و به این طریق از اعتماد طعمه های خود سوء استفاده می کنند که افراد باید مراقب باشند تا با حساسیت و آگاهی بیشتر در دام کلاهبرداران گرفتار نشوند

منبع : رکنا


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up