• شناسه خبر : 59620
  • تاریخ انتشار : 26 آبان 1400 - 02:11

سیدحامد عاملی پیش از ظهر امروز در یکصد و سی‌امین جلسه شورای مسکن استان از ثبت نام ۳۰ هزار نفر متقاضی برای طرح نهضت مسکن…

shahrkhan ir Dr Ameli1

سیدحامد عاملی پیش از ظهر امروز در یکصد و سی‌امین جلسه شورای مسکن استان از ثبت نام ۳۰ هزار نفر متقاضی برای طرح نهضت مسکن ملی خبر داد و اظهار کرد: سهم استان اردبیل برای ۴ سال آینده ۸۰ هزار واحد مسکن از محل طرح نهضت مسکن ملی برآورد شده که تا دو سال آینده باید ۴۰ هزار واحد تعیین تکلیف شود.

وی افزود: دستگاه‌های متولی باید با برش شهرستانی، نیازهای اساسی این طرح را احصا کنند.

استاندار اردبیل تصریح کرد: باید در حوزه‌های مختلف از قبیل سهم بافت فرسوده، خود مالکی‌ها، سهم بنیاد مستصعفان، کمیته امداد، بهزیستی و مساکن روستایی به‌صورت تفکیک شده مشخص شود تا با کار جهادی و جدی نسبت به ساخت‌وساز اقدام شود.

وی بیان کرد: با شرایطی که در شورای مسکن طرح‌ریزی شده به طور قطع تعداد متقاضیان در آینده افزایش می‌یابد، بنابراین با هماهنگی تمام دستگاه‌های متولی باید زیرساخت‌های لازم از قبیل آب، برق، محوطه‌سازی، گاز و… تامین شود.

عاملی تأکید کرد: در طراحی شهری باید استانداردهای لازم کاملا رعایت شود و فضای سبز و طراحی خیابان‌ها و … برای حداقل ۵۰ سال آینده مورد توجه قرار گیرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up