• شناسه خبر : 59637
  • تاریخ انتشار : 26 آبان 1400 - 02:14

مدیر کل استاندارد استان اردبیل گفت: عرضه کالا‌های مشمول مقررات استاندارد در فروش اینترنتی زیر ذره بین استاندارد قرار دارند.

هاشم علایی، مدیر کل استاندارد استان اردبیل در کمیته فنی اداره کل ضمن اشاره به حساسیت بالای کالا‌های عرضه شده در سایت‌های فروش اینترنتی بر اهمیت و لزوم عرضه و فروش کالا‌های استاندارد در سطح استان تاکید کرد.

او افزود: در اجرای مفاد تبصره ۳ ماده ۱۴ و همچنین ماده ۱۵ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد سایت‌های فروش اینترنتی فعال در مراکز استان ها، باید از فروش کالا‌های مشمول مقررات استاندارد اجباری که فاقد علامت استاندارد معتبر و کد ده رقمی زیر آن می‌باشند، اکیدا خودداری کنند.

مدیر کل استاندارد استان اردبیل افزود: در بازرسی‌های بعمل آمده دو نمونه از کاغذ دستمالی غیر استاندارد در یکی از این سایت‌های سراسری مشاهده شده بود که طی مکاتباتی از فروش آن جلوگیری به عمل آمد.

علایی ضمن اشاره به اهمیت این موضوع افزود: در صورت مشاهده عدم رعایت قوانین با فروشگاه‌های خاطی برخورد خواهد شد.

او بیان کرد: از هم استانی‌های عزیز در خواست می‌شود در برخورد با کالا‌هایی که نشان استاندارد و کد ده رقمی قید نشده باشد با تلفن گویای ۱۵۱۷ و یا با شماره تلفن‌های:۸- ۳۳۷۴۱۱۵۶ تماس حاصل فرمایند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up