• شناسه خبر : 60303
  • تاریخ انتشار : 15 آذر 1400 - 04:29

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل بر ضرورت توجه به ظرفیت رسانه‌ ها در فرهنگ‌ سازی مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد.

مواد مخدر

 

جلسه ناامن سازی محیط‌ های تولید و توزیع مواد مخدر با حضور مدیران دستگاه‌ های متولی و مرتبط با این حوزه در ساختمان مرکزی دادگستری استان اردبیل برگزار شد.

جلال آفاقی در این جلسه بر ضرورت توجه به ظرفیت رسانه‌ ها و بستر فضای مجازی در فرهنگ‌ سازی مبارزه با مواد مخدر در جامعه تاکید کرد و گفت: با توجه به گستردگی فضای رسانه‌ ها و ارتباط روزانه مردم با آن، دستگاه‌ های متولی مبارزه با مواد مخدر نباید از ظرفیت عظیم رسانه در مقابله با مواد مخدر غافل شوند.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل با اشاره با عزم راسخ دادگستری و دستگاه‌ های امنیتی در مقابله با مواد مخدر تصریح کرد: با توجه به اینکه بسیاری از ناهنجاری‌ های موجود در جامعه به واسطه سوداگران مرگ و توزیع‌ کنندگان مواد مخدر ایجاد می‌ شود، مقابله با این افراد در جهت ایجاد امنیت پایدار در جامعه جزو اولویت‌ های دستگاه قضایی است.

آفاقی فرهنگ‌ سازی مبارزه با قاچاق مواد مخدر را بدون مشارکت دستگاه‌ های اجرایی و رسانه‌ ها امری نا ممکن تلقی کرد و گفت: تولید محتواهای مناسب در جهت آگاه‌ سازی خانواده‌ ها و خصوصاً جوانان از عواقب مواد مخدر و انتشار آن در سطح گسترده در فضای مجازی و رسانه‌ های مختلف قطعا در کاهش گرایش جوانان به این بلای خانمان سوز موثر خواهد بود.

وی در پایان عضوگیری از معتمدین محلات و فعالان بسیج را در مقابله با مواد مخدر مهم تلقی کرد و افزود: استفاده از ظرفیت‌ های مردمی و افراد دغدغه‌ مند و دلسوز در شناسایی و گزارش عاملان توزیع مواد مخدر برای مقابله از گسترش آن و نجات جوانان، می تواند یکی دیگر از موارد مهم در مبارزه با سوداگران مرگ باشد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up