• شناسه خبر : 62817
  • تاریخ انتشار : 14 بهمن 1400 - 01:50

استاندار اردبیل گفت: طبق آمار رسمی اعلام شده در سال 98 حدود 46 هزار نفر بیکار در استان اردبیل داریم که احتمالاً آمار واقعی بیشتر از این میزان نیز باشد و با توجه به ظرفیت‌های بسیار بالا در استان این آمار قابل قبول نیست.

سیدحامد عاملی

سیدحامد عاملی پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان اردبیل اظهار داشت: طبق آمار رسمی اعلام شده در سال 98 حدود 46 هزار نفر بیکار در استان اردبیل داریم که احتمالاً آمار واقعی بیشتر از این میزان نیز باشد و با توجه به ظرفیت‌های بسیار بالا در استان این آمار قابل قبول نیست.

وی بیان کرد: در حوزه‌های مختلف استان اردبیل ظرفیت‌های بسیار ارزشمندی دارد که آن طور که باید از این جایگاه‌ها استفاده می‌شود چرا که ظرفیت بالای آب و هوایی استان است که توانسته استان را در یک جایگاه ویژه، اساسی و حیاتی قرار دهد و لازم و ضروری است که در راستای استفاده از ظرفیت‌های موجود در این حوزه ثروت حداکثری را داشته باشیم.

استاندار اردبیل تصریح کرد: در سال‌های اخیر مشکلاتی سبب شده تا حوزه کشاورزی استان آن طور که باید توانسته در مسیر مطلوب قرار بگیرد که به همین منظور باید اقدامات مناسب و اساسی در این زمینه انجام یابد و امری لازم و ضروری است تا از ایده‌های نو در حوزه کشاورزی حمایت‌های همه جانبه‌ای انجام یابد.

عاملی اظهار کرد: انتظار از فعالان حوزه کشاورزی انتظار می‌رود تا نظرات و ایده‌های نو و کاربردی برای تولید ثروت حداکثری و اشتغال‌زایی در کشاورزی را ارائه دهند تا توسعه کشاورزی استان با حضور متخصصان خارجی و استقبال از ایده‌ها در استان رقم بخورد که این موضوع در حال حاضر برای ما بسیار حائز اهمیت و ضروری است.

عاملی از تدوین سند چشم‌انداز دوساله اردبیل  خبر داد و گفت: این سند در کلیه حوزه‌ها تدوین می‌شود که در طول دو سال آینده می‌توانیم با تدوین این سند حوزه کشاورزی را به جایگاه ویژه‌ای برسانیم و از ظرفیت کشت و صنعت مغان به عنوان یک الگوی مناسب برای این مجموعه استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: اهمیت به توسعه صادرات و اشتغال‌زایی و حرکت از سمت شکل سنتی به سمت طرح‌های نوین و کارآیی و بهره‌وری برای ما بیش از هر مسئله دیگری مورد توجه واقع شده و با توجه به این که پایاب سد خداآفرین یکی از ظرفیت‌های استان به شمار می‌رود به همین دلیل باید از روش‌های نوین در این زمینه استفاده کنیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up