• شناسه خبر : 63722
  • تاریخ انتشار : 09 اسفند 1400 - 01:35

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل گفت: تهیه و تدوین طرح آمایش صنعتی و کشاورزی در استان نیز با مشخص کردن مشوق‌های سرمایه‌گذاری در استان برای تسهیل و رونق تولید سرمایه‌گذاری مبنای کار قرار گرفته است.

حسین پیرموذن

حسین پیرموذن اظهار داشت: اتفاقات چشم‌گیری در سال‌های اخیر در بخش‌ صنعت اتفاق افتاده و هدف بر این بوده تا تنوع سرمایه‌گذاری‌ها را در این حوزه شاهد باشیم و به همین منظور رفع مشکلات و کاستی‌ها برای حل مشکلات صنعتی در دستور کار قرار گرفته است.

وی بیان کرد: در حال حاضر اجرای طرح‌های جدید در شهر‌ک‌های صنعتی برنامه‌ریزی شده تا بتوانیم با رفع تعطیلی واحدهای صنعتی اردبیل را به قطب تولید گیاهان دارویی، فرآوری محصولات کشاورزی و تولید شیرآلات بهداشتی تبدیل کنیم که در سطح کشور دارای جایگاه و رتبه برتری است و به همین منظور اقدامات خوبی در این زمینه انجام یافته است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل گفت: کم‌ترین تسهیلات پرداخت شده به صنعتگران، تولیدکنندگان و فعالان بخش خصوصی نیز وضعیت خوبی را سپری می‌کند و با توجه به وضعیت فعلی امری لازم و ضروری است تا با رفع مشکلات و نارسایی مشکلات عرصه صنعت صنعت و تولید را برطرف کنیم.

پیرموذن ادامه داد: تسهیل فرآیند صدور مجوزها برای تسهیل محیط کسب و کار با بهره‌گیری از ظرفیت اساتید دانشگاه و دستگاه‌های اجرایی برای بهبود فضای کسب و کار به صورت تخصصی و با جدیت پیگیری می‌شود تا مشکلات فضای کسب و کار را هر چه سریع‌تر برطرف کرده و نارسایی‌های موجود را با هدف حمایت از صادرکنندگان و واردکنندگان از سر راه برداریم.

وی تصریح کرد: امری لازم و ضروری است تا اجرای قوانین بازدارنده‌ برای جلوگیری از تضییع حقوق تجار و بازرگانان محقق  شود تا بتوانیم برای تسهیل‌سازی و بهبود فضای کسب و کار ساماندهی‌های لازم را داشته باشیم چرا که رتبه فضای کسب و کار در استان اردبیل پایین و غیرقابل قبول است.

رئیس اتاق بازرگانی،صنایع معادن و کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: زیرساخت‌های استان در حوزه شهرک‌های صنعنی نیازمند رشد و نمو کافی است که مشارکت بخش خصوصی در این زمینه و حذف بروکراسی‌های اداری از اهم مواردی است که ما را در تحقق اهداف مورد نظر رهنمون خواهد کرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up