• شناسه خبر : 64805
  • تاریخ انتشار : 04 اردیبهشت 1401 - 12:28

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اظهار کرد: در شبانه‌روز گذشته ۵ بیمار قطعی مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند و خوشبختانه هیچ مورد فوتی ناشی از این بیماری ثبت نشده است.

بیمار کرونا

علی محمدیان، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اظهار کرد: در شبانه‌روز گذشته ۵ بیمار قطعی مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند و خوشبختانه هیچ مورد فوتی ناشی از این بیماری ثبت نشده است.

وی افزود: بر این اساس بیماران بستری در مراکز درمانی به ۳۴ نفر رسید و در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵ بیمار کرونایی نیز با وضعیت مناسب از مراکز درمانی استان اردبیل ترخیص شدند.

به گفته سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان در این مدت خوشبختانه هیچ مورد فوتی ثبت نشده بود و ۱۰ بیمار نیز با وضعیت وخیم در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

محمدیان به تزریق ۲ میلیون و ۲۰۹ هزار و ۷۶۹ دُز واکسن کرونا تا به امروز اشاره کرد و گفت: از این میزان، ۹۶۵ هزار و ۸۳ دُز مربوط به مرحله اول و ۸۵۱ هزار و ۱۵۹ دُز مربوط به مرحله دوم و ۳۹۳ هزار و ۵۲۷ دُز مربوط به مرحله سوم است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان بیان کرد: براساس آخرین وضعیت اعلام شده توسط وزارت بهداشت، هم اکنون شهرستان‌های اردبیل، مشگین‌شهر، خلخال، سرعین، نیر، اصلاندوز، بیله سوار، کوثر، گرمی و نمین در وضعیت زرد و شهرستان پارس آباد در وضعیت آبی قرار دارند.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up