• شناسه خبر : 65555
  • تاریخ انتشار : 31 اردیبهشت 1401 - 11:53

مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل از ناتوانی دولت از پرداخت خسارت برای بحران های طبیعی خبر داد.

پرداخت خسارت

پرداخت خسارت فقط از طریق بیمه ممکن است


مهدی خدمتی در بازدید از مناطق آسیب دیده از سیلاب دو هفته پیش شهرستان خلخال اظهار کرد: دولت توان پرداخت خسارات ناشی از وقوع بحران های طبیعی را ندارد و تنها راهکار جبران خسارات استفاده از مزایای بیمه در همه عرصه های مختلف است.

وی با بیان اینکه ستاد مدیریت بحران برای جبران خسارات ناشی از وقوع حوادث قهری ۱۱۲ میلیارد تومان اعتبار برای استان اردبیل در نظر گرفته است، افزود: نحوه توزیع اعتبارات بحران و حوادث برخلاف سال های گذشته توسط تهران در اختیار دستگاه های اجرایی استان گذاشته می شود.

مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل بیان کرد: بر اساس روش جدید توزیع اعتبارات حوادث، مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی استان در کنار ارائه طرح های پیشنهادی خود برای برخورداری از این اعتبارات موظف به جذب اعتبار مورد نیاز خود از مرکز کشور و بدون دخالت مدیریت بحران استانداری این استان هستند.

خدمتی ادامه داد: شهرستان های خلخال و کوثر از لحاظ رتبه بندی مناطق آسیب پذیر بیشترین سطح آسیب پذیری در مقابل حوادث قهری همچون زلزله، سیل، طوفان و سرمازدگی در بین شهرستان های استان اردبیل را دارند.

وی افزود: در کنار توجه دولت به مناطق بیشتر آسیب پذیر در مقابل حوادث، فرهنگ استفاده از بیمه محصولات کشاورزی، واحدهای مسکونی و دامی برای جبران خسارات نیز در بین جامعه این دو شهرستان باید تمهیداتی انجام شود.


سیل

تخصیص 112 میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت خسارتدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up