• شناسه خبر : 65867
  • تاریخ انتشار : 11 خرداد 1401 - 01:59

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با رضایت از پیشرفت پروژه راه آهن گفت: راه‌آهن اردبیل امسال به سرانجام خواهد رسید و تحویل مردم خواهد شد.

پروژه راه آهن

پروژه راه آهن امسال تحویل مردم داده می شود


حجت الاسلام سید کاظم موسوی با بیان اینکه خوشبختانه اقدامات خوبی در اختصاص اعتبارات و تسهیل عملیات اجرایی پروژه راه آهن اردبیل انجام شده است، اظهار کرد: تأخیر و تعلل در راه آهن اردبیل امسال به سرانجام خواهد رسید و این پروژه تحویل مردم خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این پروژه برای ما بسیار حائز اهمیت است، افزود: در تلاش هستیم تا بتوانیم توسعه حوزه تجارت و صادرات را شاهد باشیم که در ادامه اتصال این خط ریلی به پارس آباد می تواند استان اردبیل را از بن بست خارج کرده و کریدور شمال به جنوب کشور باشد که نیاز است وزارت راه اهتمام جدی برای تسریع پروژه داشته باشد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد: در کنار توسعه خطوط ریلی استان با توجه به وضعیت نامناسب جاده های مواصلاتی باید توجه ویژه ای به این حوزه انجام گیرد که در این رابطه ۴۰ میلیارد تومان برای محور اردبیل – سرچم از طریق بانک صادرات برای توسعه بزرگراه ها اعتبار در نظر گرفته شده تا بتوانیم نسبت به ایمن سازی این محور ارتباطی گام برداریم.

موسوی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی منطقه آزاد آغاز شده است، گفت: تحقق منطقه آزاد در چهار نقطه موضوعی است که در شهرستان های بیله سوار، پارس آباد، گرمی و نمین باید لحاظ شود به طوری که ۱۰ هزار و ۶۰۰ هکتار فضای منطقه آزاد باید به تصویب برسد.

وی به اجرای طرح هدفمندی یارانه ها اشاره کرد و ادامه داد: با اجرای این برنامه دولت درصدد است تا با جلوگیری از رانت و سودجویی های کلان در نظام اقتصادی شرایط مطلوبی در معیشت مردم فراهم شود و با ساماندهی یارانه های تخصیص یافته در حوزه های مختلف بتواند مابه التفاوت مبلغ در گام های نخست را محقق کند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی افزود: شرایط مناسبی در استان اردبیل برقرار است و در این زمینه عرصه خدمت رسانی به مردم بسیار قابل توجه خواهد بود تا بتوانیم مشکلات موجود را در این زمینه برطرف و شاهد تحقق اهداف مورد نظر باشیم.


راه آهن

تأخیر و تعلل در پروژه راه آهن به سرانجام خواهد رسیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up