• شناسه خبر : 66347
  • تاریخ انتشار : 06 تیر 1401 - 01:14

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: تبلیغ نوین در اولویت سازمان تبلیغات اسلامی قرار گرفته و رسانه‌ها باید خلأ تبلیغ جذاب را جبران کنند.

قاسم جعفرزاده

تبلیغ نوین در سازمان تبلیغات اسلامی


حجت الاسلام قاسم جعفرزاده در نشست رسانه و فرهنگ دینی با محوریت اقتضائات عصر و گفتمان دینی در اردبیل اظهار کرد: در هفته تبلیغ و اطلاع رسانی دینی قرار گرفتیم و همراهی رسانه ها را در این حوزه مغتنم می شماریم و امیدواریم از این همنشینی، ارتباط و تعامل بهترین نفع را برای توسعه برنامه های تبلیغ دینی و اندیشه های اسلامی ببریم.

وی آمادگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان را در همگرایی بیشتر با رسانه ها یادآور شد و تصریح کرد: رسالت اصلی سازمان تبلیغات اسلامی ابلاغ رسالت نبوی و اندیشه های دینی است و وظیفه ما تبیین، تبلیغ و تحکیم این اندیشه ها در جوامع بشری است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: باید با ابزارهای عالمانه و منطقی این راهبرد را به پیش ببریم و قطعاً از ظرفیت رسانه ها بیشتر استفاده خواهیم کرد تا به وظیفه خطیر خود در حوزه نظریه پردازی و ایجاد یک عقبه تئوریک در امر تبلیغات دینی عمل کنیم.

حجت الاسلام جعفرزاده افزود: هر چند در مقاطعی نهادهای فرهنگی در این حوزه دچار تسامح و یا برخی خلأها شده اند اما با کمک نخبگان سعی ما بر این است تا باز تولیدی را در این عرصه به ویژه رفع آسیب های اجتماعی انجام داده و چنین سلسله نشست هایی را با اصحاب رسانه دنبال خواهیم کرد تا فرهنگ دینی و تبلیغ اسلامی با محوریت رسانه ها و اصحاب فرهنگ و هنر با قوت و قدرت ادامه پیدا کند.

وی به تبلیغ نوین در مجموعه تبلیغات اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: رسانه ها به عنوان کنش گران فعال عرصه دینی با شناخت کامل از اندیشه های اسلامی می توانند در این حوزه یاریگر ما باشند و قطعاً بیشترین توجه ما استفاده از ظرفیت های بومی، منطقه ای و محلی در تقویت تبلیغ نوین با رعایت اصول و مبانی تبلیغات سنتی و اصیل است.

حجت الاسلام جعفرزاده در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: ما امروز رسماً در عرصه جنگ با دشمنان قرار داریم و مقام معظم رهبری جهاد تبیین را بسیار مهم و ارزشمند اعلام کردند و در ورود به این عرصه تلاش ما بر این است تا از نظریه های جدید و راهکارهای مناسب برای تبلیغ دینی استفاده کنیم.

وی استفاده از ظرفیت رسانه ها را در تقویت این حوزه و کمک به تبلیغ اصیل سنتی، بومی و محلی یادآور شد و اضافه کرد: در عرصه اجتماعی و ارتباطات دینی آنچه که بسیار اثرگذار است، شناخت مردم در کنار تأثیرگذاری عناصر مکانی، زمانی و تبلیغ چهره به چهره است که خود می تواند زمینه ساز یک حرکت مؤثر و مفید باشد.

حجت‌الاسلام جعفرزاده با انتقاد از گسست پیام و برخی اقدامات و فعالیت های فردگرایی در این حوزه بیان کرد: ما با همراهی رسانه ها به عنوان یک مجموعه ارزشمند می توانیم در عرصه تبلیغ دینی موفق عمل کرده به شرط آن که به تولید محتوای جذاب برای اغنای افکار عمومی کمک کنیم که رسانه ها این خلأ را می توانند به راحتی جبران کنند.

وی توجه به حساسیت ذهن مخاطب در دریافت پیام های جدید و حرکت به سمت یک راهبرد منطقی را یادآور شد و اظهار کرد: آنچه که در تبلیغ دینی به عنوان عناصر تأثیرگذار مورد توجه است، برجسته کردن مؤلفه های جهانی شدن، جهانی بودن، جاودانه بودن و اصالت دینی است که قطعاً در این زمینه می توان به اهداف مورد نظر دست پیدا کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل موضوع انعطاف پذیری دینی و توجه به اصول ارزشمند در تبلیغ دینی را نظیر عزتمندی، قدرتمندی، اصل تعلیم و تربیت، اصل جهاد، دفاع و جهاد تولیدی را در کنار مفاهیم ارزشمند دیگر یادآور شد و تصریح کرد: ضروری است تا این مؤلفه ها در کنار پایبندی به اخلاق و مبانی اعتقادی در همسویی رسانه ها با تبلیغات اسلامی مورد توجه قرار گیرد


سازمان تبلیغات اسلامیدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up