• شناسه خبر : 66388
  • تاریخ انتشار : 07 تیر 1401 - 12:51

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هدف از تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان تامین اجتماعی روشن شدن علت کجی‌ها و نادرستی‌ها در عملکرد این سازمان و شرکت‌های تابعه آن می‌باشد.

مجلس

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هدف از تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان تامین اجتماعی روشن شدن علت کجی‌ها و نادرستی‌ها در عملکرد این سازمان و شرکت‌های تابعه آن می‌باشد.

 سید غنی نظری در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی درخواست تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان تامین اجتماعی و شرکت‌های وابسته به آن به خصوص شستا بیان کرد: بسیار خوشحالم که بعد از ماه‌ها انتظار درخواست تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان تامین اجتماعی به صحن مجلس شورای اسلامی آمد. باید برای تحقق حقوق ملت علت ضعف سازمان تامین اجتماعی مشخص گردد.

وی گفت: در خصوص سازمان تامین اجتماعی ما یک قانون بالادستی داریم که در سال ۱۳۸۲ به تصویب رسید و یک اساسنامه سازمان تامین اجتماعی در دسترس است. در قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی به ایجاد انسجام کلان سیاست‌های حمایتی برای توسعه عدالت اجتماعی و حمایت از اقشار مختلف جامعه در برابر رویدادهای مختلف تاکید شده است.

وی در ادامه اظهار کرد: اکنون این سوال مطرح است که آیا امروز آنچه در سازمان تامین اجتماعی می‌گذرد با قانون اساسی و اسناد بالادستی انطباق دارد؟ امروز بازنشستگان و کارگران زیادی چشم‌ انتظار هستند که ببینند نمایندگان آنها در خانه ملت به حراست از حقوق آنها خواهند پرداخت؟ باید با این درخواست تحقیق و تفحص کجی‌ها و نادرستی‌ها در سازمان تامین اجتماعی و شرکت‌های تابعه  آن مشخص گردد.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: عملکرد غیرشفاف شرکت شستا به عنوان بزرگترین شرکت مالی کشور، انتصابات با نگاه غیرحرفه‌ای، عدم اطلاع‌رسانی صحیح و به موقع در خصوص فعالیت شستا در بورس، تبعیض در توزیع اعتبارات و امکانات درمانی و تمرکز امکانات در مراکز استان‌های بزرگ، محروم شدن مناطق کم برخوردار از خدمات بیمه‌ای و ضعف در رسیدگی به مطالبات خارجی و داخلی از مهم‌ترین محورهای این تحقیق و تفحص است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up