• شناسه خبر : 66913
  • تاریخ انتشار : 06 مرداد 1401 - 02:15

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل از آغاز عملیات بازسازی و استحکام‌بخشی سرای اونچی میدان در بازار زرگران اردبیل خبر داد.

نادر فلاحی

نادر فلاحی گفت: طبق وعده‌ای که به اهالی بازار تاریخی اردبیل داده بودیم بازسازی و استحکام‌بخشی این بنای تاریخی در چند جبهه کاری در حال انجام است و این عملیات در سرای اونچی میدان امروز آغاز شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل در بازدید از عملیات بازسازی و استحکام‌بخشی سرای اونچی میدان گفت: با توجه به نزدیکی ایام عزاداری ماه محرم و عبور دستجات عزاداری از سرای اونچی میدان و به منظور رفع خطر موجود به دلیل عدم وجود استحکام بنای لازم، تخریب گنبد‌های در حال ریزش این سرا توسط پیمانکار آغاز شد.

فلاحی می گوید: بعد از برگزاری عزاداری‌های دهه اول ماه محرم عملیات بازسازی و استحکام‌بخشی سرای اونچی میدان ادامه پیدا می‌کند و طی دو ماه کاری عملیات عمرانی در این بخش از بازار تاریخی اردبیل به اتمام خواهد رسید.

او ادامه داد: اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل با همراهی مجموعه استانداری و اداره کل راه و شهرسازی به منظور حفاظت از بازار تاریخی اردبیل اقدامات اساسی انجام می‌دهد و اکنون به صورت همزمان در سه جبهه کاری سرای زنجیرلو، زرگران و اونچی میدان عملیات عمرانی در حال انجام است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up