• شناسه خبر : 66934
  • تاریخ انتشار : 08 مرداد 1401 - 02:01

فرماندار اردبیل از انجام اقدامات عملیاتی با همکاری دستگاه‌های مرتبط، برای مقاوم‌سازی و رفع خطرات احتمالی گنبدهای بازار طلافروشان این شهر خبرداد.

بازار طلا

سیدمحمد اعتماد اعجازی با اشاره به اینکه پیگیری‌ها و اقدامات لازم برای رفع خطر از بازار طلافروشان اردبیل، بعد از ۱۵ سال و با ورود فرمانداری اردبیل انجام شد، افزود: بازار طلافروشان از بازارهای قدیمی و پرتردد اردبیل است و مقاوم‌سازی، استانداردسازی و پیشگیری از خطرات در این بازار به صورت شبانه و جهادی انجام شده است.

وی افزود: پیشگیری از خطرات احتمالی در بازارها و مراکز قدیمی، مبنای کار است و در این زمینه، فرمانداری اردبیل با همکاری دستگاه‌های مربوطه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

وی گفت: ایجاد مراکز امن، مقاوم و استاندارد برای خدمات‌دهی به مردم از اولویت‌های اساسی است و در این زمینه، کوتاهی قابل قبول نبوده و دستگاه‌های مربوطه باید به صورت ویژه در این حوزه اهتمام داشته باشند.

بازار زرگران یا طلافروشان اردبیل از بخش‌های دیدنی بازار سنتی این شهر است که در آن انواع و اقسام طلا، زیورآلات و جواهرات عرضه می‌شود و درب اصلی بازار در شمال خیابان امام (ره) واقع شده و این بازار با سقف‌های گنبدی، سیستم هواکشی سنتی و سبک معماری با شکوهی برخوردار است.

استان اردبیل با ۱۲ شهرستان و جاذبه‌های اقتصادی، طبیعی، تاریخی و مذهبی در شمال ایران واقع شده و از مقاصد گردشگران داخلی و خارجی است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up