• شناسه خبر : 66983
  • تاریخ انتشار : 12 مرداد 1401 - 03:08

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: چنانچه در زمان مراجعه بازرسین به واحدهای اقتصادی و کالاهای اساسی فعالان تجاری اعم از تولیدکننده، عمده‌فروش و خرده‌فروش با توجه به رسته فعالیتی که دارند، در سامانه جامع تجارت ثبت‌نام نکرده و نقش دریافت نکرده باشند، مجوز صادره تعلیق خواهد شد.

قاچاق کالا

رامین صادقی ظهر امروز در جلسه کارگروه حمایت از تولید و نظارت بر گردش کالا در سطح عرضه ضمن بررسی راهکارهای مبارزه با کالای قاچاق با هدف تشریح طرح ویژه وزارت صمت برای مبارزه با کالاهای قاچاق و تقلبی برگزار شد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: چنانچه در زمان مراجعه بازرسین به واحدهای اقتصادی، فعالان تجاری اعم از تولیدکننده، عمده‌فروش و خرده‌فروش با توجه به رسته فعالیتی که دارند، در سامانه جامع تجارت ثبت‌نام نکرده و نقش دریافت نکرده باشند، مجوز صادره تعلیق خواهد شد.

صادقی خاطر نشان کرد: در راستای اشتغال آفرینی و ریشه‌کن شدن قاچاق در کلیه سطوح و بر اساس ماده 4 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، کارگروه حمایت از تولید و نظارت بر گردش کالا در سطح عرضه بصورت مستمر تشکیل و مصوبات آن نیز به استناد تبصره همین ماده لازم الاجرا است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استنان با اشاره به اینکه کد رهگیری در مبارزه با قاچاق و تقلب مؤثر است گفت: برخورد با کالای قاچاق و جمع آوری از سطح عرضه باید بصورت کارشناسی شده انجام شود تا شاهد اثرات مثبت آن در جامعه باشیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up