• شناسه خبر : 67398
  • تاریخ انتشار : 29 مرداد 1401 - 03:25

️بهروز اسكندرپور با اشاره به سردرگمی، اشفتگی و بلاتکلیفی شهروندان در ساخت و ساز  خواستار ضرورت تسریع طرح تفضیلی شهر اردبیل شد.

بهروز اسکندرپور: بلاتکلیفی در ساخت و ساز در مناطق مختلف اردبیل

خبرنگار: عفت آقایاری

به گزارش شهرخوان؛ دبير شوراي شهر اردبيل با اشاره به سردرگمی، اشفتگی و بلاتکلیفی شهروندان در ساخت و ساز  خواستار ضرورت تسریع طرح تفضیلی شهر اردبیل شد.

دبیر شورای شهر اردبيل گفت: ورود علمي به مباحث به ويژه طرح تفصيلي ارزشمند است.

بهروز اسكندرپور در جلسه شورای شهر اردبيل اظهار کرد: بيشتر گلايه‌هاي مردم از تعدد قانون ،عدم یکپارچگی و بلاتکلیفی شهرسازي در مناطق مختلف است و اميدواريم با طرح تفصيلي بسياري از ضوابط سخت‌گيرانه در ساخت و سازها حل شده و ساماندهي درستي را در اين بخش شاهد باشيم.

️وی خاطرنشان كرد: در سال‌جاري در حالي كه 2 ماه از فصل كاري باقيمانده همچنان مردم در مناطق مختلف و شهرداري مركز درگير مباحث ماده پنج هستند و بهتر است برخي از مصوبات و قوانين از جمله نياز به جلب رضايت همسايه در ساخت و سازها حذف شود.

️وي اضافه كرد: 90 درصد پروسه جلب رضايت همسايه منجر به بده بستان‌ها و توليد فساد مي‌شود و بهتر است ضوابط و مقررات بر اساس پهنه‌بندي به درستي انجام شده و جلوي رفتارهاي ناعادلانه گرفته شود.

️دبير شوراي شهر اردبيل بيان كرد: تعداد پرونده‌هاي ماده 9 در شهر اردبيل افزايش يافته و شايسته است شهرداري منصفانه و با تعامل بيشتر با صاحبان املاك نسبت به توافق كارشناسي اقدامات مناسبي را انجام دهد.

شورا

بلاتکلیفی ساخت و ساز در مناطق مختلف اردبیلدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up