• شناسه خبر : 67826
  • تاریخ انتشار : 23 شهریور 1401 - 01:21

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: در حال حاضر ۵۰ واحد صنعتی صادرات‌محور در این استان با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حال احداث است.

صادرات و واردات کالا

رامین صادقی اظهار کرد: رویکرد محوری فعالیت‌های ما در سال‌جاری در ۲ حوزه متمرکز شده که بخش اول حمایت از واحدهای تولیدی صادرات‌محور است که در این زمینه از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی حمایت‌ها و پشتیبانی‌های لازم انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۵۰ واحد صنعتی استان با نگاه صادرات‌محور در حال اجرا است که در شهرک‌های صنعتی با پشتیبانی‌های لازم احداث و توسعه این واحدها را شاهد هستیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل واحد تولید گلیسرل را از جمله این واحدها بیان کرد و گفت: کارخانه تولید گلیسرل با ظرفیت ۱۰ هزار تن در اردبیل و شهرک صنعتی شماره ۲ در حال اجرا است که با بهره‌برداری از آن تأمین نیازمندی‌های صنایع غذایی و دارویی را شاهد خواهیم بود.

صادقی افزود: سرمایه‌گذار برای بهره‌برداری از این واحد تا آخر سال قول مساعد داده تا ما بتوانیم اشتغال مناسبی را در این مجموعه تولیدی با نگاه صادرات‌محور شاهد باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در کنار کارخانه تولید گلیسرل، ام.پی.جی نیز از محصولات مورد استفاده در صنایع بهداشتی، خوراکی و غذایی است که این مجموعه نیز با ظرفیت ۳۰ هزار تن و با نگاه صادرات‌محور در حال انجام است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up